Հունվարի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,150 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 405.89 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.25 դրամ:
Միաժամանակ, հունվարի 24-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 405,15 դրամ` հունվարի 23-ի համեմատ կրճատվելով 0,29 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 539,42 դրամ` կրճատվելով 1,52 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,02 կետով` 13,43 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,150 млн долларов по среднему курсу 405.89 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406.25 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 января составил 405.15 драма, сократившись по сравнению с 23 января на 0.29 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 539.42 драмов, сократившись на 1.52 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.02 п.п. – до 13.43 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.