Հայաստանում 2012-ի հունվար-դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձն ավելացել է 5,1 տոկոսով` կազմելով 121 374 դրամ: Միաժամանակ, ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն ավելացել է 4,2 տոկոսով` կազմելով 97 385 դրամ: Միաժամանակ, 2012-ի դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 4,8 տոկոս:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012-ի հունվար-դեկտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 4,2 տոկոսով` կազմելով 97 385 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 1,3 տոկոսով: 2012-ի դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ պաշտոնյաների աշխատավարձի աճը կազմել է 2,8 տոկոս:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2012-ի հունվար-դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ կազմել է 5,5 տոկոս` մինչև 149 079 դրամ: Միաժամանակ, դեկտեմբերին 2011-ի նոյեմբերի համեմատ գրանցվել է 27 տոկոս աճ` մինչև 185 960 դրամ: Միաժամանակ, 2012-ի դեկտեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 5,7 տոկոս:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в январе-декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 5,1%, составив 121 374 драмов. При этом в декабре по сравнению с ноябрем 2012 года показатель зарплаты увеличился на 28,8% – до 153 756 драмов. Одновременно в декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост зарплаты составил 4,8%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в январе-декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 4,2%, составив 97 385 драмов, а в декабре по сравнению с ноябрем 2012 года рост составил 31,2% – до 125 415 драмов. При этом в декабре 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты у чиновников составил 2,8%.
В негосударственных организациях рост зарплаты в январе-декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 5,5% – до 149 079 драмов. При этом в декабре по сравнению с ноябрем 2012 года был зафиксирован рост на 27% – до 185 960 драмов. Одновременно в декабре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост составил 5,7%.