Հունվարի 21-25-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 80,277,533 ԱՄՆ դոլար 405.43 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 96,032,695 ԱՄՆ դոլար 406.47 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,351,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել 3,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.09 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 30 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 41.3 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ԿԲ մամուլի ծառայությունը:

С 14 по 18 января на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 80,277,533 долларов США по 405.43 драма/1 доллар США и продано 96,032,695 долларов США по 406.47 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,351,000 долларов США по 405.81 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 3,400,000 долларов США по 406.09 драма/1 доллар США.
С 14 по 20 января объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 30 млрд драмов, а долларовых кредитов – 41.3 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.