Մոլդովական «Շերիֆի» պաշտպան Արտյոմ Խաչատուրովը պաշտոնապես իրավունք է ստացել հանդես գալ Հայաստանի ազգային հավաքականում: Այսօր Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ՖԻՖԱ-ից ստացել է պաշտոնական նամակ, որտեղ նշված է, որ Արտյոմ Խաչատուրովի՝ հավաքականի կազմում հանդես գալու հայցը բավարարվել է: Նա խոստովանել է, որ մեծ անհամբերությամբ է սպասում Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում իր առաջին հանդիպմանը:
«Շատ ուրախ եմ, որ բոլոր հարցերը կարգավորվել են, և ես այսուհետ կարող եմ հանդես գալ Հայաստանի հավաքականում: Երկար եմ սպասել այս օրվան, և հիմա իմ երազանքն իրականացել է: Չնայած տղաներից ոչ մեկի հետ անձամբ ծանոթ չեմ, բայց բոլորին էլ գիտեմ, քանի որ մշտապես հետևել եմ Հայաստանի հավաքականի բոլոր խաղերին: Մեծ անհամբերությամբ սպասում եմ այն օրվան, երբ խաղադաշտ դուրս կգամ Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզաշապիկով»,- ՀՖՖ պաշտոնական կայքին ասել է ֆուտբոլիստը:
Խաչատուրովը հնարավորություն ունի հավաքականում նորամուտը նշել փետրվարի 5-ին կայանալիք Հայաստան-Լյուքսեմբուրգ ընկերական խաղում:

25 Январь 2013 - 13:40 AMT
Защитник молдавского “Шерифа” Артем Хачатуров получил официальное право выступать в сборной Армении. 25 января Федерация футбола Армении получила от ФИФА официальное письмо, в котором отмечено, что вопрос участия в сборной Хачатурова решен положительно. Он признался, что с большим нетерпением ждет своей первой встречи в составе национальной сборной Армении.
“Я очень рад, что все вопросы урегулированы, и я отныне смогу выступать в сборной Армении. Я долго ждал этого дня, и сейчас моя мечта сбылась. Хотя ни с кем из парней я пока лично не знаком, но заочно знаю всех, поскольку я всегда следил за всеми играми сборной Армении. С огромным нетерпением я жду того дня, когда я наконец выйду на поле в футболке национальной сборной Армении”, – сказал официальному сайту ФФА футболист.
Хачатуров проведет свою первую встречу в составе сборной Армении 5 февраля во время товарищеской встречи Армения-Люксембург.