Բուենոս Այրեսում` «Parque Roca-ում», Արգենտինայի թենիսի հավաքականը սկսել է նախապատրաստվել Դևիսի գավաթի առաջին փուլում Գերմանիայի դեմ խաղի:
Արգենտինայի հավաքականի անդամ Դավիթ Նալբանդյանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ ընդգծել է, որ Դևիսի գավաթի յուրաքանչյուր խաղ կարևոր և ծանր է:
«Բոլորն են ցանկանում հաղթանակ տանել և դուրս գալ հաջորդ փուլ: Դևիսի գավաթը կարևոր մրցաշար է բոլոր թենիսիստների համար: Գերմանիայի դեմ խաղում մեզանից յուրաքանչյուրը պետք է կենտրոնանա իր խաղի վրա:Զուգախաղում ևս կարևոր միավորներ են վաստակում, և մենք Օրասիոյի հետ կփորձենք անել ամեն բան` հաղթող դուրս գալու համար», – ընդգծել է Նալբանդյանը:
Արգենտինա-Գերմանի խաղը կկայանա փետրվարի 1-3 Բուենոս Այրեսում: Դավիթ Նալբանդյանն ու Օրասիո Զեբալլոսը հանդես կգան զուգախաղով, իսկ Խուան Մոնակոն և Կառլոս Բեռլոկը` միայնակ:

В Буэнос-Айресе на “Parque Roca” сборная Аргентины по теннису начала готовиться к матчу первого раунда Кубка Дэвиса против Германии.
Член сборной Аргентины Давид Налбандян на пресс- конференции отметил, что каждый матч Кубка Дэвиса важный и тяжелый.
“Все хотят одержать победы и выйти в следующий этап. Кубок Дэвиса- важный турнир для всех теннисистов. В матче с Германией каждый из нас должен сконцентрироваться на своей игре. В парных играх тоже зарабатываются важные очки, и мы с Орасио сделаем все, что бы выйти победителями”,- подчеркнул Налбандян.
Матч Аргентина- Германия состоится в Буэнос-Айресе 1-3 февраля. Давид Налбандян и Орасио Зебаллос выступят в парном разряде, а Хуан Монако и Карлос Берлок- в одиночном.