Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը սույն թվականի հունվարի 30-ից փետրվարի 3-ը ընկած ժամանակահատվածում տեղական 7 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ Հայաստանը կներկայացնի Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում տեղի ունենալիք «Fitur» միջազգային զբոսաշրջային տարեկան ցուցահանդեսին, ասվում է հիմնադրամի հաղորդագրության մեջ:
Նախորդ տարի «Fitur»-ին մասնակցել են 9506 զբոսաշրջային ընկերություն 167 երկրներից. այն ունեցել է շուրջ 120 հազար մասնակից և 92 հազար այցելու: Ցուցահանդեսը լուսաբանել են ավելի քան 6300 լրագրողներ 54 երկրներից:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում Միավորված ազգերի կազմակերպության Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (UNWTO) հետ համատեղ կազմակերպվելու է ներդրողների համաժողով, որի ընթացքում ՀԱՄՀ կողմից ներկայացվելու է Հայաստանի զբոսաշրջային և ներդրումային գրավչությունը, գործարար միջավայրը՝ նպատակ ունենալով խթանել ներդրումների հոսքը Հայաստանում հասանելի հյուրանոցային ենթակառուցվածքների ստեղծման գործում:

The National competitiveness foundation of Armenia, along with 7 Armenian travel agencies, will represent Armenia in Fitur annual international tourism fair due in Madrid, Spain, from January 30 to February 3.
Last year 9,506 exhibiting companies from 167 countries, around 120,000 participants and 92,000 visitors met in Fitur. The event was covered by more than 6300 journalists from 54 countries.
On the sidelines of the fair, a forum of investors will be organized in cooperation with United Nations World Tourism Organization (UNWTO). During the event, NCFA will brief those present on Armenia’s tourism and investment attractiveness as well as business environment. The move is aimed at facilitating investment flows to establish affordable hotel infrastructures in Armenia, National Competitiveness Foundation of Armenia reported.