Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը սույն թվականի հունվարի 30-ից փետրվարի 3-ը ընկած ժամանակահատվածում տեղական 7 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ Հայաստանը կներկայացնի Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում տեղի ունենալիք «Fitur» միջազգային զբոսաշրջային տարեկան ցուցահանդեսին, ասվում է հիմնադրամի հաղորդագրության մեջ:
Նախորդ տարի «Fitur»-ին մասնակցել են 9506 զբոսաշրջային ընկերություն 167 երկրներից. այն ունեցել է շուրջ 120 հազար մասնակից և 92 հազար այցելու: Ցուցահանդեսը լուսաբանել են ավելի քան 6300 լրագրողներ 54 երկրներից:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում Միավորված ազգերի կազմակերպության Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (UNWTO) հետ համատեղ կազմակերպվելու է ներդրողների համաժողով, որի ընթացքում ՀԱՄՀ կողմից ներկայացվելու է Հայաստանի զբոսաշրջային և ներդրումային գրավչությունը, գործարար միջավայրը՝ նպատակ ունենալով խթանել ներդրումների հոսքը Հայաստանում հասանելի հյուրանոցային ենթակառուցվածքների ստեղծման գործում:

29 Январь 2013 - 13:18 AMT
Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) и 7 местных туркомпаний с 30 января по 3 февраля 2013 года примут участие в международном туристической выставке «Fitur», которая пройдет в столице Испании – г. Мадрид.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ФНКА, на прошлой выставке приняло участие 9506 туркомпаний из 167 стран мира, число участников составило порядка 120 тыс и 92 тыс посетителей.
В рамках выставки совместно с Всемирной туристской организации ООН (UNWTO) будет организована конференция инвесторов, в ходе которой представители ФНКА расскажут об инвестиционной привлекательности и туристическом потенциале Армении, представят бизнес-среду республики, с целью стимулирования притоков инвестиций для создания гостиничной инфраструктуры.