PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանն ասել է, որ թիմի կազմում մարզվում են նաև երիտասարդ ձյուդոիստներ, ովքեր առաջիկայում կարող են համալրել հավաքականի կազմը:
«Մենք հիմա պատրաստվում ենք Եվրոպայի բաց առաջնությանը, որը կանցկացվի Թբիլիսիում: Այնտեղ հանդես կգան 15 ձյուդոիստներ: Այն մարզիկները, ովքեր լավագույն որակներ կցուցադրեն, կմասնակցեն Գրան Պրիին»,-ասել է Բաբայանը:
Գրան Պրին կանցկացվի թուրքական Սամսունում, և ինչպես ընդգծել է մարզիչը, դրանից հետո կձևավորվի հավաքականը, որը Հայաստանը կներկայացնի Բուդապեշտում կայանալիք Եվրոպայի առաջնության ժամանակ:
«Կարող եմ ասել, որ շատ լավ մարզիկներ ունենք, և ես մեծ հույսեր եմ կապում նրանց հետ, հատկապես` մինչև 66կգ, 66կգ, 81կգ և 100կգ քաշային կարգերում»,-հավելել է նա:

30 Январь 2013 - 05:13 AMT
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по дзюдо Тигран Бабаян сказал, что в составе команды тренируются молодые дзюдоисты, которые в скором времени могут пополнить сборную.
“Сейчас мы готовимся к открытому чемпионату Европы, который пройдет в Тбилиси. Там будут выступать 15 дзюдоистов. Спортсмены, которые покажут свои лучшие качества, примут участие на Гран При”,- сказал Бабаян. Гран При пройдет в турецком Самсуне, и как отметил наставник, после этого сформируется сборная, которая и представит Армению на чемпионате Европы в Будапеште.
“Могу сказать, что у нас есть очень хорошие спортсмены, и я связываю надежды с ними, особенно в весовых категориях до 60 кг, 66 кг, 81 кг и 100 кг”,- добавил он.