Parque Roca-ում Արգենտինայի թենիսի հավաքականը շարունակում է մարզվել` նախապատրաստվելով Գերմանիայի հավաքականի հետ Դևիսի գավաթի առաջին փուլին:
Դավիթ Նալբանդյանն Օրասիո Զեբալլոսի հետ պատրաստվում է զուգախաղի: Զեբալլոսն ընդգծել է, որ իրեն վստահ է զգում Նալբանդյանի հետ խաղալիս:
«Դևիսի գավաթում արդեն խաղացել եմ Դավիթի հետ: Այն ժամանակ դա իմ դեբյուտային ելույթն էր այս մրցաշարում:
Դա իմ լավագույն խաղերից էր: Պետք է ցույց տամ այն ամենն, ինչի պատրաստ եմ: Դավթի մոտիվացիան և փորձը կարող են մեզ ուժեղ թիմ դարձել»,-ասել է թենիսիստը:
Նա հուսով է, որ Գերմանիայի հետ խաղում կկարողանան հաղթել, քանի որ թիմը հաղթանակի մեծ կամք ունի:
Զեբալլոսը կարծում է, որ Նալբանդյանն արգենտինացի լավագույն թենիսիստներից է, ով հանդես է եկել Դևիսի գավաթում. «Ես նրանից խաղաղություն, հանգստություն եմ զգում և գիտելիքներ եմ ստանում»:

30 Январь 2013 - 06:13 AMT
Орасио Зебаллос: Давид Налбандян один из лучших аргентинских теннисистов, выступавший в Кубке Дэвиса
В Parque Roca сборная Аргентины по теннису продолжает тренироваться, готовясь к первому этапу Кубка Дэвиса со сборной Германии.
Давид Налбандян вместе с Орасио Зебаллосом готовятся к парной встрече. Зебаллос отметил, что он чувствует себя комфортно, играя с Налбандяном.
“Мы с Давидом в Кубке Дэвиса вместе уже играли, тогда я дебютировал в этом турнире. Это был один из моих лучших матчей. Я должен показать все, на что готов. С помощью мотивации и опыта Давида мы можем стать сильной командой”,- сказал теннисист.
Он надеется, что в матче с Германией смогут победить, поскольку в команде большая воля к победе. Зебаллос считает, что Налбандян великий игрок и он один из лучших аргентинских игроков, выступавший в Кубке Дэвиса: “Он дает мне много мира, спокойствия и знаний”.