Մի քանի օր առաջ Նոնիտո Դոնեյրի փրոմոութեր Բոբ Արումը հայտարարել էր, թե երկրորդ թեթևագույն քաշային կարգում պոտենցիալ լավագույն բռնցքամարտիկի դեմ ապրիլի 13-ին կայանալիք մենամարտում ֆիլիպինցի մարզիկի հակառակորդները կարող են լինել Գիլյերմո Ռիգոնդոն, Աբներ Մարեսը կամ Վիկ Դարչինյանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանը հայտարարել է, որ այժմ իր սանը բանակցում է մենամարտի վերաբերյալ: «Ինքը Վիկն է ինձ ասել, որ շատ կցանկանար կրկին հանդիպել Դոնեյրին: Բռնցքամարտիկի փրոմոութերները բանակցում են մենամարտի անցկացման վերաբերյալ, սակայն համաձայնության դեռ չեն հասել»,-ասել է Բադալյանը:
Մարզիչը խոստովանել է, որ ինքը խորհուրդ չի տալիս Դարչինյանին մենամարտել ֆիլիպինցու դեմ:
Դարչինյանն ու Դոնեյրը հանդիպել են 2007թ. և հայ բռնցքամարտիկը զիջել է: Պարտությունից հետո Դարչինյանը բազմիցս է ցանկացել ռևանշի հասնել, սակայն Դոնեյրը հրաժարվել է:

Several days ago, promoter Bob Arum named Guillermo Rigondeaux, Abner Mares and Vic Darchinyan as possible contenders for an April 13 fight vs. Nonito Donaire.
As Darchinyan’s coach Vazgen Badalyan told PanARMENIAN.Net, the boxer is currently negotiating for a fight.
“Vic himself told me he’s got his mind set on facing Donaire for a return match. Promoters are currently in talks, yet the agreement hasn't been reached yet,” the coach said.
Badalyan, however, confessed to advising Darchinyan against a Donaire bout.
Donaire beat Darchinyan in 2007, and a rematch was never made despite some negotiations over that time.