Հաճախորդների քանակի աճը «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ում 2012թ. կազմել է 28 տոկոս, 14 տոկոսով ավելացել է իրավաբանական անձանց թիվը, իսկ 29 տոկոսով՝ ֆիզիկական անձանց: Այդ մասին հունվարի 30-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Տնօրինության անդամ, Գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Ֆինանսական տնօրեն Գևորգ Թառումյանը: «Դա պարտավորեցնում է մեզ ընդլայնել մեր բաժանմունքների ցանցը»,-ասել է նա:
Նա հավելել է, որ 2013թ. «Սայթ-Նովա» նոր բաժանմունքից բացի, մայրաքաղաքում կբացվի ևս մեկ գրասենյակ, բանկը ծրագրում է նոր բաժանմունքներ բացել նաև Հայաստանի մարզերում, հիմնականում մեծ և բավականին շատ բնակչություն ունեցող քաղաքներում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը ներդրումային, կորպորատիվ ու մանրածախ բանկային ծառայություներ է տրամադրում որպես բանկային լուծումների համալիր փաթեթ: «Ամերիաբնակն» առաջին ներդրումային բանկն է Հայաստանում, սկսած 2007թ. այն տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայություններ:

Рост числа клиентов, который был зафиксирован в ЗАО «Америабанк» в течение 2012 года, составил 28%, причем на 14% увеличилось число юридических лиц, а на 29% – физичсеуких лиц. Об этом на итоговой пресс-конференции 30 января в Ереване заявил член директората, заместитель генерального директора, финансовый директор ЗАО «Америабанк» Геворг Тарумян. «Это обязывает нас расширить нашу филиальную сеть», – подчеркнул он. В связи с этим финдиректор добавил, что в 2013 году помимо нового филиала «Саят-Нова», в столице откроется еще один офис, а также в планы банка входит открытие новых филиалов в областях Армении, предпочтительно в больших и густонаселенных городах.
ЗАО “Америабанк” является универсальным банком, который предоставляет инвестиционные, корпоративные и розничные банковские услуги в виде комплексного пакета банковских решений. Америабанк является первым инвестиционным банком в Армении и, начиная с 2007 года, предоставляет широкий спектр инновационных банковских услуг. Банк имеет 9 филиалов, в том числе в Ереване, НКР, Каджаране, Дилижане и Ванадзоре.