2012թ. «Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ին հաջողվեց շահույթի բարձր ցուցանիշ արձանագրել՝ ավելի քան 1 մլրդ դրամ, ազատվելով «վատ վարկերից»: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Տիգրան Դավթյանը: «Ես շատ գոհ եմ բանկի աշխատանքից 2012թ., քանի որ ճգնաժամից հետո «վատ» վարկեր էին կուտակվել, և մեզ հաջողվեց «բավարար չափով ազատվել դրանցից»:
Ինչպես ասաց գործադիր տնօրենը, 2012թ. բանկի ընդհանուր պորտֆելը կազմել է մոտ 62 մլրդ դրամ՝ 2011թ. համեմատ ապահովելով 31 տոկոս աճ: Ընդ որում, գործարար պորտֆելին բաժին է ընկել 25,3 մլրդ դրամ, որից 9 մլրդ դրամը՝ փոքր ու միջին ձեռներեցության գծով: Իսկ մանրածախ պորտֆելը կազմել է 34,2 մլրդ դրամ, ինչը 30 տոկոսով ավելի է 2011թ. ցուցանիշից: «2013թ. մենք մտադրր ենք վարկային պորտֆելն ավելացնել մոտ 30 տոկոսով»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով 2013թ. ծրագրերին՝ Տիգրան Դավթյանը նշել է, որ բանկը կենտրոնանալու է ՓՄՁ վարկավորման և ռիթեյլի վրա, ավելին բանկը մտադիր է ընդլայնել իր բաժանմունքների ցանցը ակտիվ տեմպերով:

В 2012 году ЗАО «Конверсбанк» удалось выйти на высокий показатель прибыли – более 1 млрд драмов после «основательной чистки плохих кредитов». Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIANNet сообщил исполнительный директор ЗАО «Конверсбанк» Тигран Давтян. «Я очень доволен работой банка в 2012 году, потому что после кризиса набрались «плохие» кредиты и нам удалось сделать основательную чистку», – сказал он.
Как сообщил глава банка, по итогам 2012 года общий портфель ЗАО «Конверсбанк» составил порядка 62 млрд драмов, обеспечив рост по сравнению с 2011 годом на 31%. При этом на долю бизнес-портфеля пришлось – 25,3 млрд драмов, из которых 9 млрд драмов – по линии малого и среднего бизнеса, на долю же розничного портфеля пришлось 34,2 млрд драмов, что на 30% больше показателя 2011 года. «В 2013 году мы намерены нарастить кредитный портфель в среднем на 30%», – добавил он.
Касаясь планов на 2013 год, Тигран Давтян отметил, что «Конверсбанк» будет сконцентрирован на кредитовании МСБ и ритейле, более того банк планирует расширять свою филиальную сеть активными темпами.