Հունվարի 31-ին Նիոնում տեղի է ունեցել 2015թ. Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության ընտրական փուլի վիճակահանությունը: Վիճակահանության արդյունքում ՈՒԵՖԱ-ի անդամ 52 երկրների հավաքականները բաժանվեցին 10 խմբերի: Հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքականն ընդգրկվեց 10-րդ խմբում, որտեղ նրա մրցակիցները կլինեն Ֆրանսիայի, Բելառուսի, Իսլանդիայի և Ղազախստանի հավաքականները:
Խմբերի 10 հաղթողներ և երկրորդ տեղերի 4 լավագույնները կմասնակցեն անցումային խաղերին, որոնց արդյունքում կկազմվի այն հավաքականների յոթնյակը, որոնք կհանդիպեն չեխերի հետ եզրափակչում: Ընտրական փուլի խմբային մրցաշարի հանդիպումները կսկսվեն 2013թ. մարտի 22-ին:

31 Январь 2013 - 08:38 AMT
31 января в Ньоне состоялась жеребьевка группового этапа отборочного цикла молодежного чемпионата Европы 2015 года.
Сборная Армении по футболу попала в 10 группу. Ее соперниками будут сборные Франции, Белоруссии, Исландии и Казахстана.
К участию в турнире допущены молодежные сборные всех 53 национальных ассоциаций УЕФА, однако чехи на правах хозяев получили автоматический пропуск в финальную стадию.
Остальные 52 сборные составили 10 отборочных групп. В восьми из них оказались по пять команд, а в двух других будет по шесть сборных.
Десять победителей групп и четыре лучшие обладателя вторых мест примут участие в стыковых матчах, по итогам которых определится семерка сборных, которые составят чехам компанию в финальной стадии.