Հունվարի 31-ին Նիոնում տեղի է ունեցել 2015թ. Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության ընտրական փուլի վիճակահանությունը: Վիճակահանության արդյունքում ՈՒԵՖԱ-ի անդամ 52 երկրների հավաքականները բաժանվեցին 10 խմբերի: Հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքականն ընդգրկվեց 10-րդ խմբում, որտեղ նրա մրցակիցները կլինեն Ֆրանսիայի, Բելառուսի, Իսլանդիայի և Ղազախստանի հավաքականները:
Խմբերի 10 հաղթողներ և երկրորդ տեղերի 4 լավագույնները կմասնակցեն անցումային խաղերին, որոնց արդյունքում կկազմվի այն հավաքականների յոթնյակը, որոնք կհանդիպեն չեխերի հետ եզրափակչում: Ընտրական փուլի խմբային մրցաշարի հանդիպումները կսկսվեն 2013թ. մարտի 22-ին:

Switzerland hosted a draw for the group stage of qualifying for the 2013–15 UEFA European Under-21 Championship on January 31.
All 53 member national associations have been registered for the competition with final tournament hosts the Czech Republic qualifying automatically.
The remaining 52 teams are allocated into five pots (as determined by the coefficient ranking system) and will be drawn into ten groups, two of six teams and eight of five.
The ten group winners and four best runners-up will advance to the play-offs to determine the seven sides that join hosts the Czech Republic in the finals in June 2015.