«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հանձնեց մրցանակներ «Ամենաֆինանսական ստեղծագործություն» մրցույթի մասնակիցներին, որը շուրջ մեկ ամիս անցկացվում էր Facebook սոցիալական ցանցում: Մրցույթի ընթացքում ավելի քան 700 նոր անդամներ միացան Facebook-ում գտնվող Բանկի խմբին: Մրցույթի անվանակարգերում հաղթողներին տրվել են MasterCard Gold տիպի քարտեր, իսկ մյուս մասնակիցներին` MasterCard Standard պլաստիկ քարտեր: Բանկի պլաստիկ քարտերի միջոցով քարտապաններին հնարավորություն է տրվում ստանալու զեղչեր ավելի քան 200 սպասարկման կետերում և ընկերություններում (առևտրի կենտրոններ, հյուրանոցներ, ապահովագրական ընկերություններ, բժշկական կենտրոններ, ինչպես նաև հանգստի և զվարճանքների կենտրոններ)` ողջ Հայաստանի տարածքով, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ «Ամենաֆինանսական ստեղծագործություն»-ը հեղինակային աշխատանքների մրցույթ է` նվիրված բանկային և ֆինանսական ոլորտին: Մրցույթն անցկացվում էր հետևյալ անվանակարգերում` լուսանկարչություն, գեղանկարչություն, պատկերազարդում, բանաստեղծություն, երաժշտական ստեղծագործություն, ծաղրաշար, կարճամետրաժ ֆիլմ, տեսանյութ և այլն:
Բանկն առաջարկում էր բոլոր ցանկացողներին իրենց աշխատանքները տեղադրել Facebook-ի «Areximbank-Gazprombank Group» խմբում, որտեղ հենց համացանցի օգտատերերը գնահատում էին մրցույթի մասնակիցների կողմից ներկայացված աշխատանքները: Ըստ այդմ, անվանակարգում մրցույթի հաղթողներ դարձան ամենաշատ «լայքեր» հավաքողները:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» вручил награды победителям акции «Самая финансовая композиция», которую банк провел в социальной сети Facebook. Награды получили шестнадцать участников. Во время конкурса более 700 новых «друзей» были добавлены в группу банка в Facebook- е. Победители в номинациях получили в подарок дисконтные карты MasterCard Gold, всем остальным участникам банк подарил пластиковые карты MasterCard Standard.
«По картам банка можно получить скидки в 200 пунктах обслуживания (торговые центры, гостиницы, страховые компании, медицинские центры, а также различные объекты отдыха и развлечений) по всей Армении», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Акция «Самая финансовая композиция» представляла собой конкурс на лучшую авторскую работу, посвященную банку и финансовой сфере в целом.
Конкурс проводился в номинациях: фотография, иллюстрирование, живопись, поэзия, музыкальное произведение, комиксы, короткометражный фильм или видеоролик. Банк предлагал всем желающим разместить свои работы на Facebook в группе «Areximbank-Gazprombank Group», а также оценить конкурсные работы других участников. Победителями конкурса по номинациям стали те, кто набрал наибольшее количество «лайков».