ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի որոշմամբ Երևանում անցկացվող բռնցքամարտի միջազգային ավանդական մրցաշարը, որը կրում է իր անունը, այսուհետ նվիրվելու է Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, Եվրոպայի և ԽՍՀՄ-ի եռակի չեմպիոն Վլադիմիր Ենգիբարյանի հիշատակին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը նշեց, որ այս տարի մրցաշարը չի կայանալու: Պատճառն այն է, որ 2013 թվականի Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությունը կայանալու է ապրիլի 30-ից մինչև մայիսի 9-ը Մինսկում, իսկ երևանյան մրցաշարը սովորաբար անցկացվում է գարնանը` մարտ կամ ապրիլ ամիսներին:
«Մեր մրցաշարը A կարգի է, և առնվազն 19 երկրների բռնցքամարտիկներ պետք է մասնակցեն: Մինչդեռ Եվրոպայի առաջնության հետ կապված նրանց մարզումային ծրագրերում փոփոխություններ են կատարվել, և մասնակիցների թվի կրճատում կլինի, ինչը բացասաբար կանդրադառնա մեր մրցաշարի վրա»,- ասաց Գաբրիելյանը:

By decision of President of Armenia’s National Olympic Committee Gagik Tsarukyan, Yerevan-hosted international boxing tournament would henceforth honor the memory of the Olympic champion Vladimir Yengibaryan.
In a conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, vice-president of Armenian Boxing Federation Derenik Gabrielyan said, the championship won’t be held in 2013 due to the timing of the European boxing championship, due April 30-May 9 in Minsk, Belarus.
“Boxers from at least 19 countries must participate in tournament A. However, changes have occurred in the training programs of European championships, with the cut in the number of participants to adversely affect our tournament,” Mr Gabrielyan said, adding that Armenian tournament may be held in fall.