ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի որոշմամբ Երևանում անցկացվող բռնցքամարտի միջազգային ավանդական մրցաշարը, որը կրում է իր անունը, այսուհետ նվիրվելու է Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, Եվրոպայի և ԽՍՀՄ-ի եռակի չեմպիոն Վլադիմիր Ենգիբարյանի հիշատակին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը նշեց, որ այս տարի մրցաշարը չի կայանալու: Պատճառն այն է, որ 2013 թվականի Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությունը կայանալու է ապրիլի 30-ից մինչև մայիսի 9-ը Մինսկում, իսկ երևանյան մրցաշարը սովորաբար անցկացվում է գարնանը` մարտ կամ ապրիլ ամիսներին:
«Մեր մրցաշարը A կարգի է, և առնվազն 19 երկրների բռնցքամարտիկներ պետք է մասնակցեն: Մինչդեռ Եվրոպայի առաջնության հետ կապված նրանց մարզումային ծրագրերում փոփոխություններ են կատարվել, և մասնակիցների թվի կրճատում կլինի, ինչը բացասաբար կանդրադառնա մեր մրցաշարի վրա»,- ասաց Գաբրիելյանը:

4 Февраль 2013 - 08:57 AMT
Мемориал памяти легендарного боксера Владимира Енгибаряна будет проводиться в Ереване со следующего года
По решению главы Армянского олимпийского комитета Гагика Царукяна, проводящийся в Ереване традиционный международный турнир по боксу, носящий его имя, отныне будет посвящен памяти чемпиона Олимпийских игр, трехкратного чемпиону Европы и СССР Владимира Енгибаряна.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net вице-председатель Армянской федерации бокса Дереник Габриелян отметил, что в этом году турнир проведен не будет. Причина заключается в том, что в 2013 году первенство Европы по боксу будет проходить с 30-го апреля по 9-ое мая в Минске, а ереванский турнир обычно проводится весной – в марте или апреле.
«Мы проводим турнир класса А, и в нем должны принимать участие боксеры, по крайне мере, 19 стран. Но так как в связи с первенством Европы в программы тренировок боксеров были введены изменения, то на ереванский турнир приедет достаточно мало участников, что, в свою очередь, негативно скажется на турнире», – сказал Габриелян. При этом он не исключил возможности переноса ереванского турнира на осень.