Ըստ 2012թ. արդյունքների, Հայաստանը շարունակում է դասվել փոքր պարտքի բեռ ունեցող երկների շարքին: Այդ մասին փետրվարի 4-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ, գլխավոր գանձապետ Ատոմ Ջանջուղազյանը: «Ներկա դրությամբ պետական պարտքի հետ կապված որևէ ռիսկ տեսանելի չէ:
Ըստ Ատոմ Ջանջուղազյանի, Հայաստանի պետական պարտքը 2012 թ. վերջում կազմել է 4.369 մլրդ դոլար, ինչը կազմում է ՀՆԱ-ի 42,6%-ը: Ընդ որում՝ արտաքին պարտքը կազմել է 3.738 մլրդ դոլար, որը կազմում է ՀՆԱ 36,5 տոկոսը, ներքին պարքտը՝ 631 մլն դոլար:
Ըստ Ա. Ջանջուղազյանի՝ պետական պարտքը 2011 թ. 4.129 մլրդ դոլար էր, որից 3.568 մլրդ դոլարը՝ արտաքին, 560 մլն դոլարը՝ ներքին:

По итогам 2012 года Армения продолжает оставаться в числе стран, имеющих низкий уровень долгового бремени. Об этом на брифинге 4 февраля в Ереване заявил замминистра финансов Армении, главный казначей Атом Джанджугазян. «На данный момент нет видимых рисков, которые могли бы угрожать обслуживанию долга», – подчеркнул он.
Как сообщил главный казначей, на конец 2012 года общий долг Армении составил 4,369 млрд долларов США, что составляет 42,6% от ВВП. При этом 3,738 млрд долларов США составил внешний госдолг, что составляет 36,5% от ВВП страны, а 631 млн долларов – внутренний долг.
В 2011 году общий долг Армении составлял 4,129 млрд долларов США, из которых 3,568 – внешний госдолг, а 560 млн долларов США – внутренний.