ՊրոԿրեդիտ Բանկն իր գործունեությունը ՀՀ-ում սկսել է 5 տարի առաջ՝ որպես Գերմանիայում հիմնադրված ՊրոԿրեդիտ խմբի մի մաս, որը հաջողությամբ գործում է աշխարհի 21 երկրներում: Այս 5 տարիների ընթացքում Բանկը բացել է 15 մասնաճյուղ՝ Երևանում և մարզերում գտնվող 4 քաղաքներում, ինչպես նաև ներգրավել 17,000 հաճախորդ, ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
Բացման առաջին իսկ օրից Բանկը հետևել է իր առաքելությանը՝ սպասարկել փոքր և միջին ձեռնարկություններին, ինչպես նաև խթանել խնայողությունների մշակույթը ՀՀ-ում՝ նպաստելով տնային տնտեսությունների կայունությանն ու ապահովությանը: 2012թ. վերջի դրությամբ Բանկի վարկային պորտֆելը կազմում է ավելի քան 82մլն. ԱՄՆ դոլար, իսկ ընդհանուր ավանդների ծավալը՝ մոտ 38մլն. ԱՄՆ դոլար:
2009թ.-ից ՊրոԿրեդիտ Բանկն իր ուշադրությունը կենտրոնացրեց նաև գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացման ուղղությամբ, ինչը սոցիալական և տնտեսական կարևորություն ունի երկրի համար: Այս տարիների ընթացքում բանկը հասցրել է ֆինանսավորել մոտ 1800 գյուղացիական տնտեսություն և կազմակերպել մի շարք ֆինանսական կրթության դասընթացներ՝ իր ագրո հաճախորդների համար: Բանկը կարողացել է նաև էականորեն նպաստել գյուղատնտեսության ֆինանսավորման պայմանների բարելավմանը՝ ստեղծելով կայուն ու առողջ մրցակցային միջավայր:
Բանկին հաջողվել է դառնալ շուկայի լավագույն գործատուներից մեկը, քանի որ այն առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձնում իր անձնակազմի վերապատրաստմանն ու զարգացմանը և զգալի ներդրումներ կատարում այդ նպատակով: Գերմանիայում, Մակեդոնիայում, ինչպես նաև այն երկրներում, որտեղ գործում է ՊրոԿրեդիտ Բանկը, մշտապես անցկացվում են գիտաժողովներ, սեմինարներ, վերապատրաստման և փորձի փոխանակման դասընթացներ: Ներկա պահին Բանկն ունի ավելի քան 350 շնորհաշատ և տաղանդավոր աշխատակիցներ, ովքեր բանկի ամենակարևոր ակտիվն են:
Բանկի տարելիցի կապակցությամբ գործադիր տնօրեն Ասմուս Ռոտնեն ասել է. «Մենք հուսով ենք, որ կարողացել ենք երկարաժամկետ համագործակցություն հաստատել մեր հաճախորդների հետ՝ հիմնված փոխադարձ վստահության վրա: Դա է վկայում այն փաստը, որ մենք կարողացել ենք առաջատար դիրք գրավել փոքր բիզնեսի ֆինանսավորման ոլորտում: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր բոլոր հաճախորդներին, գործընկերներին և ընկերներին մեր ծառայություններից օգտվելու և մեզ հետ համագործակցելու համար: Ապագայում մենք կշարունակենք շարժվել մեր դինամիկ աճի ուղղությամբ և նպաստել Հայաստանում տնտեսական կլիմայի բարելավմանը:»

5 years ago ProCredit Bank launched its activity in Armenia as part of the German based ProCredit group, which operates in 21 countries across the world.
For its 5 years presence in Armenia the Bank has opened 15 branches in Yerevan and in 4 provincial cities and attracted more than 17,000 clients, the bank’s press service reported.
Since its opening the Bank has been implementing its mission to service small and medium-sized enterprises as well as to promote a culture of savings which can help bring greater stability and security to families. As at the end of 2012 the Bank’s loan outstanding portfolio totaled over USD 82 million, with total deposits volume grossing about USD 38 million.
Starting from 2009 ProCredit Bank also focused on agricultural sector development. During these years the Bank managed to finance about 1800 agricultural economies and organized number of financial education activities for its agro clients.
The Bank is widely recognized as one of the most attractive employers. It attaches special importance to the trainings and development of its staff by making significant investments for the purpose. Workshops, seminars, trainings and experience exchange programs are regularly held in Germany, Macedonia, as well as in other countries where ProCredit Banks operate. Currently, the Bank employs more than 350 highly motivated and talented people which are one of the most important assets of the Bank.
“We hope that we could build long-term partnerships with our clients based on mutual trust. It is proved by the fact that we have a leading position in small business sector financing. I would like to thank all our clients, partners and friends for banking and cooperating with us. In the future we will continue our path of dynamic growth and contribute to the improvement of the economic climate in Armenia,” the Bank’s Executive Director Asmus Rotne said.