Այսօր ավարտվել է Հայաստանի դահուկավազքի առաջնությունը, որն ընդգրկված է դահուկային սպորտի միջազգային ֆեդերացիայի օրացուցային պլանում: Առաջնությունը, որին մասնակցում էին 50 մարզիկներ Հայաստանից, Ավստրալիայից և Չեխիայից, անցկացվում էր Ծաղկաձորում:
Մեդալների վերջին հավաքածուները խաղարկվել են տղամարդկանց և կանանց սպրինտում: Տղամարդկանցից առաջին տեղն են զբաղեցրել Մյասնիկ Ղարիբյանն ու Գոռիկ Գևորգյանը, նրանջ հաջորդել են Կարեն Երիցյան- Արամ Գրիգորյան և Արմեն Դավոյան- Սլավիկ Սիմոնյան զույգերը:
Հայկանուշ Երիցյանն ու Գրիմեռ Լեսինցկան (Ավստրալիա) ևս հաղթողներ են դարձել: Երկրորդ և երրորդ տեղերն են զբաղեցրել Աննա Մխիթարյան- Կատյա Գալստյան և Լիլիթ Տոնոյան-Մարինե Ներսիսյան զույգերը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի պատասխանատու քարտուղար Գագիկ Սարգսյանն ասել է, որ առաջնության մակարդակն ավելի բարձր էր, քան նախորդ տարի: «Եվ կազմակերպչական տեսանկյունից և գրանցված արդյունքների հիման վրա կարելի է ասել, որ այն լավ է անցկացվել: Առաջնության վարկանիշը ևս բարձրացել է»,- նշել է նա:
Առաջնության արդյունքներով կազմավորվելու է Հայաստանի հավաքականը, որը Իտալիայում կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը: Այնտեղ մեկնելու են 8 մարզիկներ:

Сегодня завершилось первенство Армении по лыжным гонкам, которое включено в календарный план Международной федерации лыжного спорта. Первенство, в котором приняли участие 50 спортсменов из Армении, Австралии и Чехии, проходило в армянском курортном городе Цахкадзор.
Среди мужчин первое место на первенстве заняли Мясник Гарибян и Горик Геворкня, второе – пары Карен Ерицян – Арам Григорян, Армен Давоян – Славик Симонян.
Среди женщин первое место заняли Айкануш Ерицян и Гример Лесинцка. Второе и третье место заняли пары Анна Мхитарян – Катя Галстян и Лилит Тоноян – Марине Нерсисян.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net ответственный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саргсян, уровень этого первенства был намного выше организованных в прошлом турниров. “И с организационной точки зрения, и с точки зрения зафиксированных результатов можно сказать, что первенство прошло очень хорошо. Рейтинг первенства также поднялся”, – сказал он.
По итогам первенства будет сформирована сборная Армении, которая примет участия в чемпионате мира по лыжам в Италии. Для участия в ЧМ в Италию поедут 8 армянских спортсменов.