«Կուբանի» ֆուտբոլիստները, որոնք մեկնել էին ազգային թիմեր, վերադարձել են ակումբ, որն այժմ հավաքի է թուրքական Բելեկում:
Հայաստանի հավաքականի անդամներ Մարկոս Պիզելին և Արազ Օզբիլիսը մասնակցել են փետրվարի 5-ի հանդիպմանը: Վարդան Մինասյանի սաները հանդիպել են Լյուքսեմբուրգի ընտրանու հետ՝ խաղալով ոչ ոքի, 1:1: Պիզելին և Օզբիլիսը դաշտում են եղել 90 րոպե: Գործնականում ամբողջ հաջորդ օրը նրանք ծախսել են հետադարձ ճանապարհի վրա՝ Calista հյուրանոց ֆուտբոլիստները հասել են արդեն ուշ երեկոյան: Հինգշաբթի առավոտյան նրանք անհատական մարզում են անցկացրել, հիմնական խմբից մի քիչ ավելի ուշ:
«Խաղացինք հավաքականի կազմում բոլոր 90 րոպեները, սակայն հոգնածություն խաղից, որպես այդպիսին, չկա,-նշել է Պիզելին: -Ավելի շատ հոգնեցրեց ճանապարհը, այնուամենայնիվ ամբողջ օրն ինքնաթիռներում ենք անցկացրել: Մենք դրան ուշադրություն չենք դարձնում, հավաքը մոտենում է ավարտին, առջևում ևս մեկ ստուգողական խաղ է, պետք ուժերը լարել»:

Футболисты “Кубани”, отлучавшиеся в свои национальные команды, вернулись в расположение желто-зеленых в турецком Белеке.
Игроки сборной Армении Маркос Пизелли и Арас Озбилис свой матч провели 5 февраля. Подопечные Вардана Минасяна встречались с командой Люксембурга, сыграв вничью 1:1. Пизелли и Озбилис отыграли все 90 минут. Практически весь следующий день ушел на обратную дорогу: в отель Calista футболисты вернулись уже поздней ночью с 6 на 7 февраля. С утра в четверг они занимались в индивидуальном порядке – немного позже основной группы.
“Отыграли за сборную полный матч, но усталости от игры, как таковой, нет, – отметил Пизелли. – Больше вымотала дорога: все-таки весь день в самолетах. Впрочем, внимания на это не обращаем: сбор подходит к концу, впереди еще один контрольный матч, надо отработать на полную”.