Փետրվարի 11-ին ATP-ն հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշը: Արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանը բարձրացել է մեկ հորիզոնականով և 590 միավորով զբաղեցրել է 85 տեղը:
Համաշխարհային աղյուսակը գլխավորում է Նովակ Ջոկովիչը Սերբիայից 12 960 միավորով, երկրորդ տեղում է Ռոջեր Ֆեդերեը Շվեյցարիայից 10 265 միավորով, իսկ եռյակը եզրափակում է Էնդի Մարեյը Անգլիայից 8 480 միավորով:
Փետրվարի 11-17 Բրազիլիայի բաց առաջնությունում Դավիթ Նալբանդյանն ու Ռաֆայել Նադալը կխաղան Գիլյերմո Գարսիա Լոպեսի ու Պաբլո Անդուհարի դեմ: Մենախաղում նրա մրցակիցը պարզ կդառնա ավելի ուշ:

11 февраля ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян поднялся на одну строку и с 590 очками занимает 85 место.
Мировой рейтинг возглавляет Новак Джокович (Сербия) с 12960 очками, на втором месте Роджер Федерер (Швейцария), который имеет 10265 очков, а сильнейшую тройку замыкает Энди Маррей (Англия) с 8480 очками.
11-17 февраля в Сан- Паулу Давид Налбандян выступит в открытом чемпионате Бразилии. В парном разряде он сыграет с экс- первой ракеткой мира Рафаэлем Надалем (Испания), в первом круге их соперником будет пара Гильермо Гарсия-Лопес и Пабло Андухар (Испания). Соперник Налбандяна в одиночном разряде определится позже.