Մի քանի օրից Իտալիայում մեկնարկելու է դահուկավազքի աշխարհի առաջնությունը, որին 8 մարզիկներով մասնակցելու է նաև Հայաստանի ընտրանին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի պատասխանատու քարտուղար Գագիկ Սարգսյանն ասել է, որ Իտալիա են մեկնելու այս տարվա Հայաստանի առաջնությունում հաջող հանդես եկած մարզիկները:
Աշխարհի առաջնությունում ելույթ են ունենալու Սերգեյ Միքայելյանը, Թադևոս Պողոսյանը, Արթուր Եղոյանը, Մյասնիկ Ղարիբյանը, Սյուզաննա Վարոսյանը, Վալյա Վարոսյանը, Կատյա Գալստյանը և Աննա Մխիթարյանը: Հայ դահուկորդների հետ մրցավայր են մեկնելու նաև հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սլավիկ Սարգսյանը և մարզիչ Արթուր Միքայելյանը:
Հայաստանի պատվիրակությունը երկու խմբով է մեկնելու Իտալիա, առաջինն ուղևորվելու է փետրվարի 15-ին, իսկ երկրորդը` 18-ին: Առաջնությունն ավարտվելու է փետրվարի 24-ին:

In a few days Italy will host the launch of World Ski Championships 2013, with 8 athletes to represent Armenia.
As RA Ski Federation Secretary General Gagik Sargsyan told a PanARMENIAN.Net reporter, Armenia’s line-up will consist of athletes, having proved successful in the country’s 2013 championship.
The squad consists of Sergey Mikayelyan, Tadevos Poghosyan, Artur Poghosyan, Artur Yeghoyan, Myasnik Gharibyan, Syuzanna Varosyan, Valya Varosyan, Katya Galstyan and Anna Mkhitaryan, with coaches Slavik Sargsyan and Artur Mikayelyan to join the athletes on the tour.
The first part of the delegation will depart for Italy on Feb 15, with the second – on Feb 18. The championship will run through Feb 24.