ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այս տարի Մշակույթի նախարարությանը կհատկացնի 1.204 միլիարդ ՀՀ դրամ: Այս մասին այօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: «Մեր համագործակցությունը մշակույթի նախարարության հետ սկսվել է 2005 թ-ից: Մեր նպատակն էր դառնալ մշակույթի բարեկամ: Մշակույթը մեզ համար շատ կարևոր ոլորտ է: Այն հասրակության ինքնաճանաչման հիմնասյունն է: Մենք ամեն տարի մեր հնարավորությունների չափով օգնում ենք ոլորտին, ոչ միայն վերջինիս իր հարթակի վրա պահելու համար, այլ նաև այն բարձրացնելու նպատակով»,- ասաց նա:
Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը կարևորեց ընկերության մասնակցությունը մշակութային խոշոր ծրագրերի իրականացման գործում և հավելեց, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը լավ օրինակ է ծառայել այլ հովանավորներին, որոնք միացել են Մշակույթի նախարարությանը: Անդրադառնալով սպասվելիք ծրագրերին, Հասմիկ Պողոսյանը նշեց. «Այս տարի Սունդուկյանի անվան թատրոնում կկայանա Սայաթ-Նովա մյուզիքլի բեմադրությունը, որը կընդգրկվի հիմնական խաղացանկում: Մենք ծրագրում ենք նաև Արամ Խաչատրյանի 100-ամյակին նվիրված միջոցառում, որը բաղկացած կլինի մի քանի մասից: Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է նաև թողարկել Արամ Խաչատրյանի ընտրանուց բաղկացած սկավառակ, որը նաև կընդգրկի կոմպոզիտորի կյանքի և գործունեության մասին պատմող արտերկրում նկարահանված ֆիլմը»:
Նշենք, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը մշակութային ծրագրերի իրականացման համար հատկացրել է շուրջ 6.5 միլիարդ դրամ, որից 952.8 միլիոնը` 2012 թվականին:

12 Февраль 2013 - 11:26 AMT
В этом году компания ВиваСелл-МТС предоставит Министерству культуры Армении 1.204 млрд драмов. Об этом сегодня заявил директор компании Ральф Йирикян. “Наше сотрудничество с Министерством культуры началось в 2005 году. Культура для нас – очень важная сфера. Каждый год мы по возможности содействуем этой сфере, не только для того, чтобы сохранить существующую планку, но и чтобы поднять ее”, – сказал Ральф Йирикян.
В свою очередь, министр культуры Асмик Погосян высоко оценила участие компании в реализации крупных культурных программ и добавила, что ВиваСелл-МТС может служить хорошим примером для тех меценатов, которые содействуют Минкульту.
Говоря о запланированных программах, министр сообщила: “В этом году в театре им. Сундукяна состоится премьера мюзикла Саят-Нова, который будет включен в основной репертуар. Мы также планируем провести состоящее из нескольких частей мероприятие, посвященное 100-летию Арама Хачатуряна. В рамках этой программы будет издан диск с избранными произведениями Хачатуряна, в который войдет также фильм о жизни и деятельности композитора за рубежом”.
Стоит отметить, что компания ВиваСелл-МТС предоставила на реализацию культурных программ в общей сложности 6,5 морд драмов, из которых 952.8 млн – в 2012 году.