FILA բյուրոյի արտահերթ նիստը տեղի կունենա փետրվարի 14-ին Փհուկետում (Թաիլանդ): Նիստը կայանալու էր փետրվարի 16-17-ը, սակայն ՄՕԿ որոշման պատճառով տեղի կունենա ավելի շուտ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հրանտ Ենոքյանը ասել է, որ մեր ֆեդերացիան բյուրոյի անդամ չէ և Փհուկետում ելույթ չի ունենալու:
«Սակայն Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան կմիանա ՄՕԿ որոշման դեմ մյուս ֆեդերացիաների պայքարին: Բացի այդ, փետրվարի 19-ին Իրանում մեկնարկում է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի գավաթը, որին ներկա կգտնվի նաև FILA նախագահ Ռաֆայել Մարտինետտին: Այն ժամանակ արդեն կոնկրետ ծրագրերի մասին կիմանանք»,-ասել է Ենոքյանը:
Փետրվարի 12-ին ՄՕԿ նիստում հայտարարվեց, որ ըմբշամարտը հանվելու է 2020թ. ՕԽ ծրագրից: Վերջնական որոշումն այդ հարցի շուրջ կկայացվի Բուենոս Այրեսում սեպտեմբերին կայանալիք ՄՕԿ 125-րդ նստաշրջանում:

FILA Bureau will hold a special meeting on Feb 14 in Phuket, Thailand.
In conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, the vice-president of Armenian wrestling federation Hrant Yenokyan said they won’t attend the meeting due to not being a bureau member.
“We will join other federations to protest the decision. Greco-Roman Wrestling World Cup kicks off Feb 19, with FILA president Raphaël Martinetti to attend,” Mr Yenokyan said.
Wrestling has been dropped from the Olympic Games from 2020 by the International Olympic Committee to make way for a new sport.
A decision on which sport will be added in 2020 will be made when the IOC meet in Buenos Aires in September.