Փետրվարի 13-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 406.8 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.8 դրամ:
Միաժամանակ, փետրվարի 13-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,74 դրամ` փետրվարի 12-ի համեմատ ավելանալով 0,25 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 548.16 դրամ՝ ավելանալով 4.11 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,07 կետով` մինչև 13,55 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 13 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,75 млн. долларов по среднему курсу 406.8 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406.8 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 13 февраля составил 406.74 драма, увеличившись по сравнению с 12 февраля на 0.25 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 548.16 драмов, увеличившись на 4.11 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.07 п.п. – до 13.55 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.