Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական առաջնությունը կկայանա ապրիլի 15-ին Երևանում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանն ասաց, որ մինչև առաջնությունը բռնցքամարտիկները մարզվում են անձնական մարզիչների մոտ:
«Բացի սա, հավաքականի անդամները շաբաթը երեք անգամ մարզվում են «Դինամո» մարզադահլիճում: Իսկ մինչև առաջնության մեկնարկը մենք ուսումնամարզական հավաք կունենանք Աբովյանում, որտեղ ընդգրկված կլինեն մոտավորապես 12 բռնցքամարտիկներ»,- ասաց Ոսկանյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանի առաջնությունից հետո կձևավորվի հավաքականը, որն էլ ելույթ կունենա Ուկրաինայում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
«Մինչև Եվրոպայի առաջնության մեկնարկը, որը կկայանա օգոստոսի վերջին Ռոտերդամում, մեր թիմը կմասնակցի նաև Կլիչկո եղբայրներ մրցաշարին»,- եզրափակեց մարզիչը:

14 Февраль 2013 - 05:37 AMT
Молодежный чемпионат Армении по боксу состоится 15 апреля в Ереване. Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал главный тренер молодежной сборной Армении Дереник Восканян, до чемпионата боксеры тренируются у своих личных тренеров.
“Кроме того, члены сборной три раза в неделю тренируются в спортивном зале “Динамо”. А до старта чемпионата Армении мы проведем сбор в Абовяне, где примут участие около 12 боксеров”,- сказал Восканян.
По его словам, после чемпионата Армении сформируется сборная, которая примет участие на международном турнире в Украине.
“До старта чемпионата Европы, который пройдет в конце августа в Роттердамe, наша команда выступит в турнире братьев Кличко”,- добавил тренер.