ՀՀ կառավարությունը փետրվարի 14-ի նիստում որոշում է կայացրել «Սմարտ-Տեխ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմով ներմուծված ապրանքի նկատմամբ կիրառված «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմի ժամկետի երկարաձգումը մինչև 2016թ. թույլատրելու մասին: Ինչպես հայտնել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ընկերությունը զբաղվում է նույնականացման քարտերի թողարկման համար անհրաժեշտ սարքավորումների ներկրմամբ:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հետաքրքրվել է, թե ինչպես են անցնում այդ քարտերի և կենսաչափական անձնագրերի հանձնումը:
«Սմարտ-Տեխ» ՍՊԸ-ն հիմնադրվել է 2003թ.-ին ՀՀ բանկային բիզնեսում նոր տեխնոլոգիաների մշակման և զարգացման նպատակով: Այսօր կազմակերպության առաքելությունն է իրականացնել բանկերում և պետական սեկտորներում գործընթացների մոդելավորում և ավտոմատացում, և հասնել հաճախորդների առավելագույն բավարարվածության` բարձորակ սպասարկման և ծրագրային լուծումների միջոցով:

Правительство Армении на заседании 14 февраля разрешило компании ООО “Смарт-Тех” продлить таможенный режим “Временный импорт” до 2016 года.
Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, компания занимается импортом оборудования для выпуска идентификационных карт.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян поинтересовался, как проходит процесс выдачи таких карт и биопаспортов.
ООО “Смарт-Тех” было основано в 2003 году с целью разработки, внедрения и развития новых технологий в банковском деле Республики Армения.
Компания "Смарт-тех" обеспечивает следующие услуги: гарантийное обслуживание банкоматов NCR, постгарантийное обслуживание банкоматов NCR, установка и наладка банкоматов, профилактика банкоматов, установка систем видеонаблюдения для банкоматов.