Orange Արմենիայի շրջանառությունը 2012թ. կազմել է 21 մլրդ դրամ՝ աճելով 46 տոկոսով 2011թ. համեմատ կամ շուրջ 7 մլրդ դրամով: Ինչպես հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը, արդեն 2012թ. ավարտին ընկերությունը շահութաբեր դարձավ ու լիովին ծածկում է իր օպերացիոն ծախսերը: Իսկ մինչ 2013թ. ավարտը ընկերությունը կսկսի ծածկել նաև իր կապիտալ ծախսերը:
2012թ. Orange Արմենիային հաջողվել է ակտիվորեն ավելացնել հաճախորդների բազան: Ինտերնետից օգտվողնմերի թիվը հասնում է մոտ 90 000-ի, իսկ բջջային կապինը՝ 510 000-ի:

14 Февраль 2013 - 10:38 AMT
По итогам 2012 года оборот компании «Orange Армения» составил порядка 21 млрд драмов, обеспечив рост по сравнению с 2011 годом на 46% или порядка 7 млрд драмов. Как сообщил генеральный директор Франсис Желибтер, уже к концу 2012 года компания вышла на прибыль и полностью покрывает свои операционные расходы полученными доходами. А вот до конца до конца 2013 года компания фактически покроет вложенные инвестиции в формирование и развитие сети.
При этом за 2012 год компании «Orange Армения» удалось активно нарастить клиентскую базу. На долю пользователей Интернета приходиться порядка 90 000 абонентов, а мобильной связи – 510 000 абонентов.