Հայաստանում 2013-ի հունվարին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձն ավելացել է 4,5 տոկոսով` կազմելով 140 015 դրամ: Միաժամնակ, 2013-ի հունվարին 2012-ի դեկտեմբերի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը նվազել է 21,4 տոկոսով:Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2013-ի հունվարին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 3,8 տոկոսով` կազմելով 112 248 դրամ, իսկ 2013-ի հունվարին 2012-ի դեկտեմբերի համեմատ 25,2 տոկոս անկում է գրանցվել:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի հունվարին 2012 նույն շրջանի համեմատ կազմել է 3,9 տոկոս՝ հասնելով 168 829 դրամի: Ընդ որում, 2013թ. հունվարին 2012-ի դեկտեմբերի համեմատ արձանագրվել է 19,8 տոկոս անկում:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в январе 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 4,5%, составив 140 015 драмов. При этом в январе 2013 года по сравнению с декабрем 2012 года уровень зарплаты сократился на 21,4%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в январе 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 3,8%, составив 112 248 драмов, а вот в январе 2013 года по сравнению с декабрем 2012 года был зафиксирован спад на 25,2.
В негосударственных организациях рост зарплаты в январе 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года составил 3,9% – до 168 829 драмов. При этом в январе 2013 года по сравнению с декабрем 2012 года был зафиксирован спад на 19,8%.