«Նախորդ տարվա ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ հաճախորդների թիվը ավելացել է 20.6%-ով, որից ֆիզիկական անձիք` 21.2%-ով և իրավաբանական անձիք` 7.4%-ով», – նշված է Բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Բանկի հաճախորդներ են հանդիսանում նավթամթերք և գազ ներկրող մի շարք խոշոր կազմակերպություններ, հյուրանոցային համալիրներ, խոշոր շինարարական, դեղագործական, ինչպես նաև մի շարք ներդրումային ընկերություններ: Խոշոր հաճախորդների շարքում ընդգրկված են ՀայՌուսգազարդը, Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը, Ռուսալ-Արմենալը, «Էրեբունի Պլազա» բիզնես-կենտրոնը, Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) համալսարանը, Պետական ճարտարագիտական (պոլիտեխնիկական) համալսարանը և այլ ընկերություններ: Բանկում գործում է նաև «Էրեբունի» մասնաճյուղը` նախատեսված այն հաճախորդների համար, ովքեր գերադասում են օգտվել առավել հարմարավետ ծառայություններից:

22 Февраль 2013 - 05:36 AMT
За год число клиентов ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выросло на 20.6% , из них физических лиц – на 21.2%, юридических – на 7.4%,- сообщает пресс-служба банка.
Клиентами ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» являются крупнейшие организации – импортеры нефтепродуктов и газа, строительные компании, гостиничные комплексы, фармацевтические компании, ряд инвестиционных компаний. Среди крупный клиентов Банка – АрмРосгазпром, Электрические сети Армении, Русал Арменал бизнес-центр "Эребуни Плаза", Российско-Армянский (Славянский) университет, государственный инженерный (политехнический) университет и мн. другие. У банка также имеется филиал «Эребуни» для обслуживания клиентов, предпочитающих пользоваться услугами повышенной комфортности.