«Նախորդ տարվա ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ հաճախորդների թիվը ավելացել է 20.6%-ով, որից ֆիզիկական անձիք` 21.2%-ով և իրավաբանական անձիք` 7.4%-ով», – նշված է Բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Բանկի հաճախորդներ են հանդիսանում նավթամթերք և գազ ներկրող մի շարք խոշոր կազմակերպություններ, հյուրանոցային համալիրներ, խոշոր շինարարական, դեղագործական, ինչպես նաև մի շարք ներդրումային ընկերություններ: Խոշոր հաճախորդների շարքում ընդգրկված են ՀայՌուսգազարդը, Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը, Ռուսալ-Արմենալը, «Էրեբունի Պլազա» բիզնես-կենտրոնը, Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) համալսարանը, Պետական ճարտարագիտական (պոլիտեխնիկական) համալսարանը և այլ ընկերություններ: Բանկում գործում է նաև «Էրեբունի» մասնաճյուղը` նախատեսված այն հաճախորդների համար, ովքեր գերադասում են օգտվել առավել հարմարավետ ծառայություններից:

The number of Areximbank – Gazprombank Group CJSC clients increased by 20.6%, with the number of physical and legal persons growing by 21.2% and 7.4% respectively.
Major organizations are among Areximbank – Gazprombank Group CJSC clients – oil and gas importers, construction and pharmaceutical companies, hotel complexes and a number of investment companies.
Electric Networks of Armenia (ENA), Erebuni Plaza business center, Russian – Armenian (Slavonic) University, State Engineering University of Armenia are among the major clients.
The bank also possesses Erebuni subsidiary for customers willing to benefit from high quality services, the bank’s press service reported.