«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության ուղևորափոխադրումների ծավալները 2013 թվականի հունվարին աճել են 5,1%-ով: Համաձայն վերջին վիճակագրականտվյալների՝ այս տարվա առաջին ամսվա ընթացքում տեղափոխվել է 35,3 հազ. ուղևոր՝ 2012 թվականին տեղափոխված 33,6 հազարի դիմաց, ասվում է ընկերության հաղորդագրությամբ մեջ:
Միջազգային հաղորդակցությունում ուղևոր են դարձել 2,3 հազ. մարդ, ինչը 27,8%-ով գերազարցում է 2012 թվականի հունվարյան ցուցանիշը: Մերձքաղաքայինհաղորդակցությունում փոխադրվել էր 33 հազ. ուղևոր (աճը՝ 3,8%):
Միևնույն ժամանակ 2013 թվականի հունվարին ուղևորաշրջանառությունն աճել է 78,6%-ով՝ 2071,3 հազ. ուղևորակիլոմետրից մինչև 3700,1 հազ. ուղևորակիլոմետր:
ՀԿԵ-ն հետևողական աշխատանքներ է տանում ուղևորափոխադրումների ծավալվերի ավելացման ուղղությամբ: Այս նպատակով թարմացվում է երկաթուղուշարժակազմը, բարելավվում է հարմարավետությունն ու ուղևորների սպասարկման որակը, ինչպես նաև մեծանում է գնացքների արագությունը:

In January 2013 the passenger traffic of South Caucasus Railway CJSC increased by 5.1% as compared to the same period of 2012. According to statistics in the first month of 2013, SCR transported 35.3 thousand passengers against 33.6 thousand in January 2012.
In international traffic SCR transported 2.3 thousand passengers, growing by 27.8% in January 2012, with 33 thousand passengers transported in the suburban traffic (growing by 3.8%). Passenger traffic increased by 78.6% in January 2013 to total 3700.1 thousand passenger-km. SCR is committed to the policy of gradually improving the quality of passenger service, the level of comfort in trains of local and international communication. Accordingly, the railway upgrades the rolling stock, the list of services expands, train speed increases, the company’ press service reported.