2013թ. հունվարին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 112 382 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 110 030 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից: Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 52 269 մարդ` 2012թվականի 51 935 -ի դիմաց, մեկնել է 60 113 մարդ` 2012 թվականի 256-ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 819 տոննա բեռ` 2012թ. 551 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 447 տոննա բեռ` 2012թ. 295 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 372 տոննա` 2012թ. 256 տոննայի դիմաց: Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 671 ` 2012թ. 721 -ի դիմաց:

В январе 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 112 382 пассажира по сравнению с 110 030 пассажирами за аналогичный период 2012 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 52 269 человек против 51 935 человек в 2013 году, а отбыло – 60 113 человек против 58 095 человека в 2012 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 819 тонн груза против показателя за 2012 год в 551 тонну. В частности, было экспортировано 447 тонн груза против 295 тонн в 2012 году и импортировано 372 тонны против 256 тонн в 2012 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за январь 2013 года составило 671 против 721 за 2012 год.