Զատկին ընդառաջ հայաստանյան շուկայում արդեն աճել է ձվի պահանջարկը: ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանի կարգադրությամբ, երեկվանից հակամենաշնորհային մարմնի աշխատակիցները մշտադիտարկում են սկսել ձվի շուկայում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունում: «Ձվի շուկան մեր ուշադրության կենտրոնում է»,-ասել են հակամենաշնորհային մարմնում:
Ըստ դիտարկման արդյունքների, երեկվա դրությամբ ձվի շուկայում արդեն արձանագրվել է փաթեթավորված հավկիթների գնաճ միջինը 1-2 դրամով: Եթե նախկինում 10 ձու պարունակող 1 տուփը արժեր 660 դրամ, ապա այժմ այն կարելի է ձեռք բերել 670 դրամով: Ինչ վերաբերում է հատով ապրանքին, ապա այստեղ գնաճ դեռ չի նկատվում:

В преддверии Пасхи на рынке яиц Армении отмечен повышенный спрос.По решению председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении Артака Шабояна, на рынке яиц республики со стоны сотрудников антимонопольного органа со вчерашнего дня проводится ежедневный мониторинг. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе ГКЗЭК. «Рынок яиц находится в центре нашего внимания», – подчеркнули в антимонопольном органе.
Согласно данным мониторинга на вчерашний день, на рынке яиц республики уже зафиксировано подорожание яиц в упаковке в среднем на 1-2 драма. Если прежде пачка из 10 яиц стоила 660 драмов, то сейчас ее можно приобрести за 670 драмов. Что же касается цен на штучный продукт, то здесь пока не зафиксировано повышений.