2012 թվականի ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մշակել և ներդրել է մի շարք նոր բանկային պրոդուկտներ, որոնք ուղղված են Բանկի հաճախորդային բազային ընդլայնմանը: Քարտապաններին առաջարկվող նոր պրոդուկտներից է «TEMPO» ծառայությունը, որը Առէկսիմբանկի բոլոր դրամական փոխանցումների համակարգերիհաճախորդներին ընձեռում է լրացուցիչ հնարավորություն ստանալ դրամական փոխանցումներ առանց բանկ այցելելու, ինչպես նաև ստանալ օվերդրաֆտ` անկախփոխանցումների հաճախականությունից ու գումարի չափից: Տարվա ընթացքում «TEMPO» ծառայությունից օգտվել է թվով 304 քարտապան, իսկ 2013 թվականին Բանկը նախատեսում է ավելացնել ծառայության օգտատերերի թիվը 10%-ով, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ «TEMPO» ծառայությունը թույլ է տալիս փոխանցել ստացված գումարը Visa Electron կամ MasterCard Maestro բանկային քարտերին` գործառնական օրվա ընթացքումբանկ կատարած հեռախոսազանգի միջոցով: Գումարը քարտի վրա փոխանցելու համար փոխանցող անձը պետք է զանգահարի 8202 կարճ համարին (լրացուցիչհամարներ`140,143,146), հայտնի օպերատորին իր գաղտնաբառը, հաճախորդի կոդը և փոխանցման կոդը: Մինչև գործառնական օրվա ժամը 17:00-ը ստացվածհեռախոսազանգերով փոխանցման գումարը հասանելի է դառնում քարտի վրա միևնույն աշխատանքային օրը: Գործառնական օրվա ժամը 17:00-ից հետո ստացվածհեռախոսազանգերով փոխանցման գումարը հասանելի է դառնում քարտի վրա հաջորդ աշխատանքային օրը:
Քարտի միջոցով փոխանցվող գումարը կարելի է ստանալ ցանկացած կանխիկացման կետում կամ իրականացնել ցանկացած տեսակի անկանխիկ գործառնություններ:
Քարտը կարելի է ձևակերպել ինչպես բանկի գլխամասային գրասենյակում, այնպես էլ ցանկացած մասնաճյուղում: Քարտի տրամադրումն ու սպասարկումը անվճար է: Քարտըբացվում է ՀՀ դրամով կամ ԱՄՆ դոլարով` 2 տարի ժամկետով: Փոխանցված գումարի փոխարկումն իրականացվում է Բանկի կողմից սահմանված հատուկ փոխարժեքով:
Օվերդրաֆտը կարող է տրամադրվել բոլոր այն հաճախորդներին, ովքեր դրամական փոխանցումներ ստանալու համար օգտվել են «TEMPO» ծառայությունից և չորս ամսվաընթացքում ստացել են առնվազն երեք դրամական փոխանցում` անկախ գումարի չափից:
Օվերդրաֆտի արժույթը համապատասխանում է քարտի արժույթին: Օվերդրաֆտի տոկոսադրույքը կազմում է տարեկան 20%, տոկոսագումարները հաշվարկվում են միայնօվերդրաֆտի փաստացի օգտագործված գումարի նկատմամբ:
««TEMPO» ծառայությունը թույլ է տալիս ավելացնել օվերդրաֆտի գումարը` տարվա ընթացքում դրամական փոխանցումների համակարգերով իրականացված գործարքներիքանակի ավելացման դեպքում, ինչպես նաև օգտվել բանկի կողմից սահմանված արտոնյալ սպասարկման պայմաններից», – նշվում է մամլո հաղորդագրության մեջ:

26 Февраль 2013 - 07:26 AMT
В 2012 году ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» разработал и внедрил ряд новых продуктов, способствующих расширению клиентской базы Банка. В частности, среди новых услуг, предоставляемых банком держателям карт, следует отметить внедрение услуги «TEMPO», которая дает дополнительную возможность клиентам всех систем денежных переводов, обслуживающихся в Арэксимбанке, получать свои денежные переводы, не посещая банк, кроме этого в зависимости от частоты и объемов выплат по переводам, получить дополнительный овердрафт. В течение года услугой «ТЕМПО» в банке воспользовались 304 клиента, в 2013 году банк планирует увеличить количество клиентов услуги «ТЕМПО» еще как минимум на 10%.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, услуга «ТЕМПО» позволяет переводить сумму получаемого денежного перевода на банковскую карту клиента Visa Electron или MC Maestro посредством телефонного звонка в банк в течение всего операционного дня. Чтобы осуществить перевод денежной суммы на карту, получателю перевода достаточно позвонить в банк по номеру 8202 (дополнительный: 140,143,146), сообщить оператору свой пароль, клиентский код и идентификационный код перевода. По телефонным звонкам, принятым до 17:00 часов операционного дня, сумма денежного перевода будет доступна на карте в тот же день. По телефонным звонкам, принятым после 17:00 часов дня, сумма денежного перевода будет доступна на карте на следующий рабочий день.
Посредством карты сумму денежного перевода можно получить в любой точке обналичивания, либо воспользоваться возможностью осуществления полного спектра платежных услуг путем безналичных расчетов.
Карту можно оформить как в головном офисе, так и в любом из филиалов Банка. Предоставление и обслуживание карты осуществляется бесплатно. Карта открывается в армянских драмах или долларах США сроком на 2 года, по желанию клиента. Конвертация суммы получаемого денежного перевода осуществляется по специальному льготному курсу банка.
Овердрафт предоставляется тем клиентам, которые для получения денежного перевода воспользовались услугой «TEMPO» и в течение четырех месяцев получили как минимум три денежных перевода, независимо от его суммы.
Валюта овердрафта будет соответствовать валюте карты. Процентная ставка овердрафта – 20% годовых. Проценты начисляются только на фактически использованную сумму овердрафта.
«Еще одним преимуществом услуги «TEMPO» является возможность увеличения суммы овердрафта при увеличении количества операций по системам денежных переводов в течение года, а также получение льготных условий обслуживания в банке», – отмечается в пресс-релизе.