Փետրվարի 28-ի նիստում ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ինդոնեզիայի Հանրապետության կառավարության միջև մշակույթի բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը:
Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը նշել է, որ 2012թ. մշակութային կապերն Ինդոնեզիայի հետ ակտիվացել են, ուստի հարկավոր էր դա ամրագրել օրեսնդրորեն:
Նմանատիպ համաձայնագիր է կնքվել նաև Իրաքի հետ, որտեղ համագործակցությունը կվերաբերի պատմամշակութային ժառանգության պահպանման ոլորտում փորձի փոխանակմանը, փառատոների, այդ թվում թատերական, անցկացմանը:

28 Февраль 2013 - 07:54 AMT
Правительство Армении на заседании 28 февраля одобрило предложение о подписании с правительством Индонезии соглашения по сотрудничеству в сфере культуры.
В связи с этим министр культуры Армении Асмик Погосян отметила, что на протяжении 2012 года сотрудничество в сфере культуры с Индонезией активизировалось, поэтому и возникла необходимость для закрепления его на законодательном уровне.
Аналогичное соглашение будет подписано и с правительством Ирака, где сотрудничество будет касаться обмена опыта в сфере сохранения историко-культурного наследия, проведения фестивалей, в том числе и театральных.