Փետրվարի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 409.51 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409.52 դրամ:
Միաժամանակ, փետրվարի 28-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409.22 դրամ` փետրվարի 27-ի համեմատ ավելանալով 0,20 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 536.65 դրամ` ավելանալով 1,16 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,41 դրամ՝ ավելանալով 0,03 կետով: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

28 Февраль 2013 - 12:57 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,8 млн. долларов по среднему курсу 409,51 драма/$1 США. Цена закрытия составила 409,52 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 февраля составил 409.22 драма, увеличившись по сравнению с 27 февраля на 0.20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 536.65 драмов, увеличившись на 1.16 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.03 п.п. – до 13.41 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.