Փետրվարին աշխարհահռչակ Moody International աուդիտորի ներկայացուցիչները անցկացրել են ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերության աուդիտ: Մասնավորապես, մասնագետները ստուգել են կորպորատիվ հաճախորդներին տրամադրվող ծառայությունների որակը ինչպես գույքային, այնպես էլ անձնական ապահովագրության գծով, վերաապահովագրության բաժինը, ինչպես նաև հայտերի կարգավորման կենտրոնները:
Աուդիտի ընթացքում չի հայտնաբերվել ոչ մի անհամապատասխանություն: Կարևոր է այն փաստը, որ ISO 9001:2008 որակի ստանդարտին համապատասխանելու համար ընկերությունը պետք է զարգանա, անընդհատ բարելավելով որակի համակարգը: Ավարտական հանդիպման ընթացքում ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերության գործադիր տնօրեն Գագիկ Գրիգորյանը նշեց. «Մենք ստանձնել ենք պատասխանատվություն զարգացնելու Հայաստանի ապահովագրական շուկան, ինչը հնարավոր է իրագործել միայն այն դեպքում, եթե ինքներս զարգանանք շուկայից առաջ: Հենց այդ պատճառով մեզ համար շատ կարևոր են այս ստուգման արդյունքները` Moody-ի բարձրակարգ մասնագետների գնահատականը հաստատել է, որ մեր ընտրած ուղղությունը ճիշտ է: Մեզ մնում է միայն ներդնել ջանքեր նպատակներին հասնելու համար ինչպես ընկերության ներսում, այդպես էլ շուկայում: Ամենակարևոր արդյունքը, որին մենք այսօր հասել ենք, ընկերության հաճախորդների գոհունակությունն է»:
Հիշեցնենք, որ առաջին անգամ Moody International ներկայացուցիչները ժամանել են Հայաստան 2011 թվականի դեկտեմբերին: Առաջին այցի արդյունքը ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերությանը միջազգային ստանդարտների պահանջներին համապատասխանության ISO 9001:2008 սերտիֆիկատի շնոհրհումն էր: ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ ընկերությունը միակն է Հայաստանի ապահովագրական շուկայում, որ ունի որակի սերտիֆիկատ:

В феврале представители всемирно известного аудитора Moody International провели в компании «Росгосстрах Армения» аудит. В частности, специалисты проверили качество сервиса, предоставляемого в компании корпоративным клиентам, как по имущественному, так и по личному страхованию, отдел перестрахования, а также центры урегулирования убытков.
В ходе аудита не было выявлено ни одного несоответствия. Важен тот факт, что для соответствия требованиям стандарта качества ISO 9001:2008 компания должна развиваться, постоянно улучшая систему качества, сообщает пресс-служба компании.
Исполнительный директор страховой компании «Росгосстрах Армения» Гагик Григорян на завершающей встрече отметил: «Мы взяли на себя обязательство развивать страховой рынок Армении. Однако это невозможно сделать, если сами мы не будем идти впереди рынка. Именно поэтому для нас очень важны результаты этой проверки – оценка высококлассных профессионалов Moody подтвердила, что вектор развития выбран правильно»
Впервые представители Moody International прибыли в Армению в декабре 2011 года. Результатом первого посещения стало вручение компании «Росгосстрах Армения» международного сертификата соответствия требованиям ISO 9001:2008. «Росгосстрах Армения» – единственная на страховом рынке Армении имеет сертификат качества.