Լևոն Արոնյանը շարունակում է Ջերմուկում նախապատրաստվել աշխարհի չեմպիոնի կոչման հավակնորդների մրցաշարին: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայ շախմատիստը խոստովանել է, որ մարզվում է իր թիմի հետ:
«Մարզումները լավ են անցնում, վաղուց էի ցանկանում հավաքվել տղաների հետ ու շատ աշխատել, և ահա հաջողվեց: Ամեն ինչ գնում է ըստ պլանի: Օրական ես 6 ժամ եմ մարզվում, չեմ մոռանում նաև ֆիզիկական պատրաստվածության մասին»,-ասել է Արոնյանը:
Ըստ շախմատիստի, նա հատկապես աշխատում է սկզբնախաղի վրա, ինչպես և մյուս շախմատիստները: ՖԻԴԵ-ի վարկանիշում երրորդ տեղը զբաղեցնող շախմատիստը գտնում է, որ անցյալ տարի հենց առաջին իսկ հանդիպման ժամանակ զիջել է Ալեքսանդր Գրիշչուկին (Ռուսաստան), քանի որ նման մրցաշարերում մասնակցության փորձ չուներ:
«Ինձ համար մեծ պատիվ է մասնակցել նման մրցաշարի: Միևնույն ժամանակ, ես շատ ուրախ եմ, որ հնարավորություն ունեմ պայքարելու նման ուժեղ շախմատիստների հետ: Ես, ինչպես և մյուս 7 շախմատիստները, կաշխատեմ հաղթել: Եթե իմ լավագույն խաղը ցույց տամ, ապա դա ինձ մոտ կստացվի»,-հավելել է նա:

1 Март 2013 - 06:55 AMT
Армянский гроссмейстер Левон Аронян продолжает в Джермуке готовиться к матчам претендентов за звание чемпиона мира.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net армянский шахматист признался, что вместе с ним тренируется его команда.
“Тренировки проходят хорошо, давно хотел собраться с ребятами и много работать, вот и удалось. Все проходит по плану. В день тренируюсь около 6 часов, не забываю и о физической подготовке”,- сказал Аронян.
По его словам, он особенно работает над дебютом, как и остальные шахматисты. Третий номер рейтинга ФИДЕ считает, что в прошлом году в первой же встрече уступил Александру Грищуку (Россия), поскольку не имел опыт выступать в таком турнире.
“Для меня большая честь играть на таком турнире. В то же время очень рад, что имею возможность бороться с такими сильными шахматистами. Я, как и остальные 7 шахматистов, постараюсь победить. Если покажу мою лучшую игру, то у меня это получится”,- добавил он.