2011 թվականի սեպտեմբերի 3-ին Երևանում կայացավ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի առաջին երեկոն: Գլխավոր մենամարտում ռինգ դուրս եկավ Վիկ Դարչինյանը: Բռնցքամարտիկը վաղուց էր բռնցքամարտի հայ երկրպագուներին խոստացել իր հայրենիքում մենամարտ անցկացնել, և վերջապես դա նրան հաջողվեց:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նա խոստովանել է, որ հիմա բազմաթիվ հայտնի պրոմոութերական ընկերություններ ցանկանում են Հայաստանում զարգացնել պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտը: Իսկ Ավստրալիայում ցանկացել են Դարչինյանի միջոցով ներդրումներ կատարել ռեգբին Հայաստանում տարածելու և զարգացնելու համար, սակայն նա հրաժարվել է:
«Հինգ ամիս առաջ, երբ ես Երևանում էի, մեր ղեկավարության հետ խոսեցի կրկին մենամարտ անցկացնելու մասին, սակայն նրանք հրաժարվեցին ինձ օգնել, և ես մեծ հիասթափություն ապրեցի: 2011-ին ես իմ հովանավորների և իմ միջոցների շնորհիվ էի անցկացրել այդ մենամարտը: »,- ասել է բռնցքամարտիկը:
Նա խոստովանել է, որ շատ բան է արել Հայաստանի համար, հրաժարվել է ներկայացնել Ավստրալիան, միայն թե կարողանա հանդես գալ հայկական եռագույնի ներքո: «Իսկ ես այնքան բան էի ուզում անել երիտասարդների համար, տալ նրանց հնարավորություն մարզվելու և հաջողությունների հասնելու, սակայն, երբ չեն գնահատում արածդ, անիմաստ է որևէ բան նախաձեռնել»,- շեշտել է նա:

1 Март 2013 - 09:49 AMT
3-го сентября 2011 года в Ереване пошел первый вечер профессионального бокса. В главном бое на ринг вышел Вик Дарчинян, который давно обещал армянским поклонникам бокса провести бой на родине, и, в конце концов, это ему удалось.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net бывший чемпион мира по версии IBF, WBC, WBA признался, что многие известные промоутерские компании хотят развивать профессиональный бокс в Армении. А в Австралии предложили посредством Дарчиняна инвестировать средства для распространения и развития регби в Армении, однако он отказался.
«5 месяцев назад, когда я был в Ереване, я обговаривал с нашим руководством о повторном проведении боя в Армении, но они отказались мне помогать. Мне в Армении не помогли, я очень разочарован. В 2011 году я провел бой в Армении только благодаря моим спонсорам и личным средствам», – сказал Вик Дарчинян.
Он также признался, что много чего сделал для Армении, отказался представлять Австралию только для того, чтобы выступать под армянским триколором. «Я столько всего хотел сделать для молодежи, дать им возможность тренироваться и достигать успехов, но когда не ценят то, что ты делаешь, бессмысленно предпринимать что-то новое», – отметил Вик Дарчинян.