2013թ. փետրվարին 2012թ. փետրվարի համեմատ սպառողական գների ինդեքսը կազմել է 103.1%, այդ թվում պարենային ապրանքներինը (ներառյալ ոգելից խմիչք և ծխախոտ)`102.8%, ոչ պարենային ապրանքներինը`105.5%, ծառայությունների սակագներինը` 102.3%, իսկ հունվար-փետրվարին 2012թ. հունվար-փետրվարի համեմատ` համապատասխանաբար 102.8%, 102.3 , 105.7 և 102.3%:
Ինչպես հայտնում է Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2013թ. փետրվարին հունվարի համեմատ ՀՀ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 0.4% գնանկում: Պարենային ապրանքների (ներառյալ ոգելից խմիչք և ծխախոտ) գները նշված ժամանակահատվածում նվազել են 0.7%-ով, ոչ պարենային ապրանքներինը`0.2%-ով, իսկ ծառայությունների ոլորտում գրանցվել է սակագների ընդհանուր մակարդակի 0.1% հավելաճ:
Հանրապետության դիտարկվող 8 քաղաքներում 2013թ. փետրվարին հունվարի համեմատ սպառողական գները նվազել են 1.0-0.3%-ով (գնանկման ամենաբարձր ցուցանիշներն արձանագրվել են Եղեգնաձոր և Արտաշատ քաղաքներում):

3,1 % inflation rate was recorded in Armenia's consumer market in February 2013 compared to the same period of 2012.
During the reported period, prices for foodstuff (including alcoholic beverages and cigarettes) increased by 2,8%, non-foods’ prices increased by 5,5%, with 2,3% growth in tariffs for services posted.
According to RA National Statistical Service, in Feb 2013, the consumer prices decreased by 0.4% compared to Jan 2013, prices for foodstuff (including alcoholic beverages and cigarettes) increased by 0.7%, non-foods’ prices decreased by 0,2%, with 0,1% growth in tariffs for services posted.
Consumer prices decreased by 1,0-0,3% in Feb 2013 compared to Jan 2013 in all Armenian cities under study, while the highest index was registered in Yeghedzor and Artashat.