Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ու Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը խոստովանել է, որ մարզումների ժամանակ միշտ էլ ցանկություն կա գեղեցիկ խաղալու ու գոլեր խփելու: «Երբ դա ստացվում է ստուգողական խաղում, անկասկած, տրամադրությունը բարձրանում է, դիտարժան գոլերի հետ մեկտեղ վստահություն է առաջանում, որ ամեն ինչ նույնքան լավ կանես նաև պատասխանատու խաղի ժամանակ»,-ասել է ֆուտբոլիստը, հայտնում է sports.ru-ն:
Ֆուտբոլիստը խոստովանել է, որ եթե գոլ խփի իր նախկին ակումբին՝ «Կրասնոդարին», չի տոնի այդ գոլը: Ըստ Մովսիսյանի, «Սպարտակի» համար բավական իրատեսական է Ռուսաստանի առաջնությունում 2-րդ տեղը զբաղեցնելը:
«Ճիշտն ասած, ես շատ ուրախ էի՝ բացահայտելով Վալերի Կարպինի մասնագիտական, մարզչական ու մարդկային որակները: Մեր թիմը շատ լավ է խաղում, կոմպակտ, կարգապահ, և դա միայն օգուտ է բերում դաշտում: Դա բացառապես նրա աշխատանքն է ու նրա ավանդը»,-ասել է հարձակվողը:

Нападающий сборной Армении и московского “Спартака” Юра Мовсисян признался, что даже во время тренировок ему хочется всегда красиво играть и забивать голы. “Когда это получается и в контрольном матче, то, несомненно, поднимается настроение, с эффектными голами приходит и уверенность в том, что так же хорошо сделаешь и во время ответственной игры”,- слова футболиста передает sports.ru.
Футболист так же признался, что если забьет своему бывшему клубу- “Краснодару”, не будет праздновать гол. По словам Мовсисяна, для “Спартака” довольно реально в чемпионате России занять 2 место.
“Я, честно говоря, был очень рад, когда открыл для себя профессиональные тренерские и человеческие качества и достоинства Валерия Карпина. Наша команда играет очень хорошо, компактно, дисциплинированно, и эта дисциплина на поле приносит только пользу. Это исключительно его работа и заслуга”,- сказал нападающий.