«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցը մարտի 5-ին կայացած խորհրդակցության ժամանակ ամփոփեց Ընկերության աշխատանքի արդյունքները փետրվարին: Համաձայն Ընկերության ղեկավարի տվյալներին, աշխատանքի պլանը կատարվել է 101,9%-ով, իսկ 2012 թվականի հետ համեմատ՝ 135%-ով, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը: 2013 թվականի փետրվարին փոխադրվել է 214,2 հազար տոննա բեռ, ինչը 1,8%-ով գերազանցեց նախատեսվող ցուցանիշը: Իսկ 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ աճը կազմեց արդեն 35,4%, – ասաց Վիկտոր Ռեբեցը: Բեռնման ցուցանիշը փետրվարին կազմեց 141,2 հազար տոննա, ինչը 1,3%-ով գերազանցում է ծրագրավորած ցուցանիշը և 41,8%-ով՝ 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը: Արտահանման հաղորդակցությունում տեղափոխվել է 34,23 հազար տոննա բեռ, ինչը 0,2%-ով գերազանցեց նախատեսված ցոիցանիշը: Իսկ տեղական հաղորդակցությունում տեղափոխվեց 107,0 հազար տոննա բեռ (աճ 1,7%-ով):
Բեռնաթափման ցուցանիշը կազմեց 73 հազար տոննա (աճ 2,7%-ով): Միևնույն ժամանակ ուղևորաշրջանառության պլանը փետրվարին կատարվեց 102,7%-ով, իսկ 2012 թվականի հետ համեմատ՝ 117,1%-ով:
Վիկտոր Ռեբեցը նաև ուշադրություն հրավիրեց այն փաստի վրա, որ որոշ ցուցանիշների գծով (վագոնների պարապուրդի կրճատում, լոկոմոտիվների միջին օրեկան վազք ևարտադրողականություն, վագոնների աշխատանքային պարկի կրճատում) արձանագրվել է դրական դինամիկա, սակայն դեռ պետք է կատարելագործել աշխատանքըերկաթուղային բեռնափոխադրումների, էլեկտրաէներգիային և վառելիքի ծախերի կրճատման ուղղություններով:
Աշխատավարձերի հարցով գլխավոր տնօրենը տեղեկացրեց, որ երկաթուղայինների միջին ամսեկան աշխատավարձը կազմեց 187,6 հազար դրամ, ինչը 18,9%-ով գերազանցեց անցյալ տարվա ցուցանիշը:

6 Март 2013 - 10:01 AMT
Генеральный директор ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Виктор Ребец на состоявшемся 5 марта селекторном совещании подвел итоги работы компании в феврале. Согласно приведенным руководителем ЮКЖД данным, в отчетном месяце плановое задание по приведенной работе было выполнено на 101,9%, а по сравнению с уровнем 2012 года – на 135%.
«В феврале 2013 года на ЮКЖД было перевезено 214,2 тыс. тонн грузов, что превысило запланированный нами показатель на 1,8%. По сравнению с аналогичным периодом 2012 года рост составил 35,4%», – заявил Виктор Ребец.
При этом уровень погрузки в феврале составил 141,2 тыс. тонн, что превышает плановый показатель на 1,3% и на 41,8% – аналогичный показатель 2012 года. В экспортном сообщении по железной дороге было перевезено 34,23 тыс. тонн грузов, что выше запланированного уровня на 0,2%. В местном сообщении было перевезено 107,0 тыс. тонн грузов (рост на 1,7%).
Выгрузка в феврале текущего года достигла 73 тыс. тонн, что превышает запланированный показатель на 2,7%. При этом план по пассажирообороту в феврале был выполнен на 102,7%, а к уровню 2012 года – на 117,1%. Виктор Ребец обратил внимание на то, что по ряду таких показателей деятельности как, в частности, сокращение простоя вагонов, среднесуточный пробег и производительность локомотива, сокращение рабочего парка, зафиксирована положительная динамика. Однако, как подчеркнул генеральный директор ЮКЖД, еще предстоит совершенствовать работу в направлении обеспечения прироста грузоперевозок, сокращения расходов электроэнергии, топлива.
Относительно оплаты труда глава ЗАО «ЮКЖД» сообщил, что среднемесячная заработная плата железнодорожников составила более 187,6 драмов, что на 18,9% превышает прошлогодний показатель, передает пресс-служба компании.