Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանին անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել երկրի դիրքը մրցունակության տեսակետից զբոսաշրջության գրավչության վարկանիշում բարելավելու համար:
Այսօր Համաշխարհային տնտեսական համաժողովը հրապարակել է «Ճամփորդություններ և զոբսաշրջություն. մրցունակություն 2013» (TTCI) զեկույցը, որտեղ Հայաստանը բարելավել է իր դիրքը՝ 90-րդ տեղից տեղափոխվելով 79-րդ տեղը: «Դա լավ ցուցանիշ է, սակայն մենք դեռ պետք է աշխատենք այն բարելավելու համար»,-ասել է Սարգսյանը՝ նշելով, որ երկրի կառավարությունը ուշադրության կենտրոնում է պահում առաջատար միջազգային կազմակերպությունների վարկանիշները:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan instructed Minister of Economy Tigran Davtyan to take appropriate measures for boosting Armenia’s position in the tourism ranking.
Today, March 7, the World Economic Forum released 2013 Travel & Tourism Competitiveness Index (TTCI), with Armenia advancing its positions from 90 to 79.
“It’s a good index, however, we must further enhance our positions,” Prime Minister Sargsyan said, adding that the ranking lists of leading international organizations are in the focus of the government.