Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը Ռուսաստանի առաջնության 20-րդ տուրից հետո «Թերեկի» հետ խաղում ասել է, որ առաջին հանդիպումից հետո գերազանց զգացողություններ ունի. «Մենք երեք միավոր վաստակեցինք, ես հեթ-տրիկի հեղինակ դարձա, սա ուղղակի ֆանտաստիկա է»:
Ըստ նրա, բոլոր գոլերը իր համար առանձնահատուկ են, ամենակարևորը, դրանք բոլորը տարբեր կերպ են իրացվել: «Խաղից հետո թիմը գնդակը ինձ նվիրեց բոլոր խաղացողների ինքնագրերով: Սա առաջին գնդակն է, որ ես խփել եմ «Սպարտակի» կազմում»,-Մովսիսյանի խոսքն է մեջբերում sovsport.ru-ն:
Նա նաև ասել է, որ խաղից առաջ չէր սպասում, որ հեթ-տրիկի հեղինակ կդառնա. «Ինձ համար դա անակնկալ դարձավ: Սա իմ առաջին հեթ-տրիկն է պրոֆեսիոնալ կարիերայում»:

Нападающий московского “Спартака” Юра Мовсисян после матча 20-го тура чемпионата России против “Терека” сказал, что после дебютного матча имеет отличные ощущения: “Мы взяли три очка, и я сделал хет-трик – это просто фантастика”.
По его словам, все голы для него особенные, и что самое важное, все они были забиты по-разному. “После матча мяч мне подарила команда с автографами игроков. Это первый мяч, который я забил за “Спартак”,- слова Мовсисяна передает sovsport.ru.
Он так же добавил, что перед матчем не ожидали, что сделаете хет-трик: “Для меня это стало сюрпризом. Это мой первый хет-трик в профессиональной карьере”.