«Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը մեկնաբանել է հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի խաղը, որը «Սպարտակի» կազմում իր առաջին խաղում հեթ-տրիկի հեղինակ է դարձել: Մինչ «Սպարտակ» տեղափոխվելը Մովսիսյանը «Կրասնոդարի» կազմում էր հանդես գալիս:
«Մովսիսյանի գալստյան հետ այս առաջնությունում «Սպարտակի» բարձր տեղ գրավելու շանսերն աճեցին: Երբ թիմի կազմում կա այնպիսի ռմբարկու, ինչպիսին Յուրան է, թիմն ավելի շատ հնարավորություններ ունի գրավելու դարպասը: Առաջին գոլում, հավանաբար, մեծ է նաև Արտյոմ Ձյուբայի վաստակը, իսկ ահա երկրորդ ու երրորդ գնդակները Մովսիսյանն ինքը կազմակերպեց»,- Մուսլինի խոսքերը մեջբերում է «Ռ-Սպորտը»:
«Կրասնոդարի» մարզիչը խոստովանել է, որ շատ բարդ է երեք գնդակ խփել դեբյուտային խաղում. «Շատ ուրախ ենք նրա հաջողությունների համար: Նա մեզ հետ էր Պրեմիեր լիգայում առաջին իսկ խաղից, Յուրան մեզ համար ինչպես ընտանիքի անդամ է»:

Главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин прокомментировал игру армянского нападающего Юры Мовсисяна, который в дебютном матче за московский “Спартак” отметился хет-триком. До перехода в столичный клуб Мовсисян выступал именно за “Краснодар”.
“С приходом Мовсисяна у “Спартака”, безусловно, возросли шансы занять одно из высоких мест по итогам этого чемпионата. Когда у тебя в составе есть такой бомбардир, как Юра, ты имеешь больше возможностей для взятия ворот. Тем более если команда создает немного опасных атак в матче. Понятно, что при хорошей игре без бомбардиров тоже не обойтись. В первом голе, наверное, немалая заслуга Артема Дзюбы, а вот второй и третий мячи Мовсисян организовал сам”,- слова Муслина передает “Р-Спорт”.
По его словам, забить три мяча в дебютном матче очень сложно: “Очень рады его успехам. Он был с нами с первого сезона в Премьер-Лиге, Юра для нас как семья”.