2013-ի հունվարին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց ոչ կոմերցիոն նպատակներով փոխանցվել են 83 մլն դոլարի դրամական միջոցներ: Ինչպես հաղորդվում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամյա տեղեկատուում, այդ ցուցանիշը 2012-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 10,9 տոկոսով:
Հաշվետու շրջանում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալը կազմել է 20 մլն դոլար, իսկ 2013թ. հունվարին զուտ մուտքերի գումարը կազմել է 62 մլն դոլար:
Մաքուր փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 54,9 մլն դոլար, հետո ԱՄՆ-ից` 2 մլն դոլար, Ղազախստանից` 1,3 մլն դոլար, Ֆրանսիայից` 674 հազար դոլար:

В январе 2013 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц в некоммерческих целях поступили денежные средства в размере $83 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2012 года на 10,9%.
Объем трансфертов в отчетном периоде из Армении за рубеж составили $20 млн., а чистый приток поступлений в январе 2013 года составил $62 млн.
Самый большой объем чистых поступлений был осуществлен из России $54,9 млн., далее следуют США $2 млн., Казахстана – $1,3 млн, Франции – $674 тыс.