Մարտի 5-9-ը Գերմանիայում կայացել է CeBiT 2013 խոշորագույն տեխնոլգիական ցուցահանդեսը, որին հայկական կողմից մասնակցել են Locator, Instigate, X-Tech, LimeTech և նորաստեղծ տեխնոլոգիական ընկերությունների ասոցիացիայի ներկայացուցիչները:
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության տնօրենի տեղակալ Վահան Հովսեփյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ամփոփեց ցուցահանդեսի արդյունքները: Հովսեփյանն ասաց, որ նման ցուցահանդեսները հնարավորություն են տալիս ճանաչել Հայաստանը, և համագործակցության եզրեր գտնել տարբեր երկրների ընկերությունների հետ: Ցուցահանդեսից հետո համագործակցության մի շարք առաջարկներ են եղել: Շատերը ցանկացել են մասնակցել հայաստանյան DigiTech բիզնես ֆորումին:

13 Март 2013 - 12:40 AMT
5-9 марта в Германии состоялась крупнейшая технологическая выставка CeBiT 2013, в которой приняли участие представители компаний Locator, Instigate, X-Tech, LimeTech и других технологических компаний.
Замдиректора Союза предприятий информационных технологий Ваан Овсепян на встрече с журналистами подвел итоги выставки. По его словам, подобные выставки предоставляют иностранным специалистам возможность познакомиться с Арменией, а армянским представителям – найти точки сотрудничества с компаниями из других стран. После выставки армянским компаниям поступило несколько предложений о сотрудничестве. Многие также выразили желание принять участие в бизнес-форуме DigiTech Армения.