«Արմավիա» ավիաընկերության Երևան-Բեյրութ գիշերը նախատեսված չվերթը մինչ այս պահը չի իրականացվել: Ուղևորների մի մասը ստիպված գիշերել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում, մի մասը տուն է վերադարձել: Նրանք թռիչքի հետաձգման մասին իմացել են գրանցման ավարտից հետո:
«Արմավիա» ավիաընկերության մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովան PanARMENIANNet-ի թղթակցին ասաց, որ Բեյրութի օդանավակայանը ապօրինաբար չի ընդունել ավիաընկերության ինքնաթիռը՝ պատճառաբանելով նրա տեխնիկական անսարքությունը: «Մեր ինքնաթիռը տեխնիկական խնդիրներ չունի, այդ տեղեկությունները սուտ են: Այս պահին այդ հարցով զբաղվում է Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը»,-ասել է նա:
Նանա Ավետիսովան նաև հավելեց, որ «Արմավիան» հուսով է, որ բոլոր խնդիրներն արագ կլուծվեն և ուղևորները կկարողանան թռչել Բեյրութ, չվերթը նախատեսված է 16:30-ին: «Մենք մտադիր ենք հատուցում պահանջել Բեյրութից»,-ասել է նա:

13 Март 2013 - 10:21 AMT
Ночной рейс Ереван-Бейрут авиакомпании «Армавиа» до сих пор не осуществился, часть пассажиров вынужденно провели ночь в аэропорте «Звартноц», остальные вернулись домой. О задержке же рейса пассажиры узнали лишь после окончания регистрации.
Пресс-секретарь авиакомпании «Армавиа» Нана Аветисова сообщила корреспонденту PanARMENIANNet, что аэропорт Бейрута незаконно не принял самолет авиакомпании, сославшись на его техническую неподготовленность. «У нашего самолета нет технических проблем, и эта информация ложная. На данный момент Главное управление гражданской авиации (ГУГА) занимается этим вопросом», – сказала она.
Нана Аветисова также добавила, что в «Армавиа» надеются на скорейшее разрешение проблемы, после чего пассажиры смогут вылететь в самое ближайшее время. Рейс запланирован на 16:30. «Мы намерены потребовать у Бейрута неустойку», – подчеркнула она.