«Արմավիա» ավիաընկերության Երևան-Բեյրութ գիշերը նախատեսված չվերթը մինչ այս պահը չի իրականացվել: Ուղևորների մի մասը ստիպված գիշերել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում, մի մասը տուն է վերադարձել: Նրանք թռիչքի հետաձգման մասին իմացել են գրանցման ավարտից հետո:
«Արմավիա» ավիաընկերության մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովան PanARMENIANNet-ի թղթակցին ասաց, որ Բեյրութի օդանավակայանը ապօրինաբար չի ընդունել ավիաընկերության ինքնաթիռը՝ պատճառաբանելով նրա տեխնիկական անսարքությունը: «Մեր ինքնաթիռը տեխնիկական խնդիրներ չունի, այդ տեղեկությունները սուտ են: Այս պահին այդ հարցով զբաղվում է Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը»,-ասել է նա:
Նանա Ավետիսովան նաև հավելեց, որ «Արմավիան» հուսով է, որ բոլոր խնդիրներն արագ կլուծվեն և ուղևորները կկարողանան թռչել Բեյրութ, չվերթը նախատեսված է 16:30-ին: «Մենք մտադիր ենք հատուցում պահանջել Բեյրութից»,-ասել է նա:

Armavia air company's Yerevan-Beirut night flight was never launched, with some of the passengers spending the night in the airport. The passengers were informed about a delay only after the registration was completed.
As Armavia spokesperson Nana Avetisova told PanARMENIAN.Net, Beirut airport refused to accept the air company's plane, citing the latter's technical flaws. The spokesperson rejected the information as false, with the General Department of Civil Aviation looking into the issue.
Ms Avetisova expressed hope for the problem to be resolved soon, enabling the flight to take place as soon as possible. "We'll be demanding penalty from Beirut airport," she said.