Գերմանացի բռնցքամարտիկ Ռոբերտ Շտիգլիցը, որը մարտի 23-ին ռևանշ-մենամարտ է ունենալու գերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով չեմպիոն Արթուր Աբրահամի հետ, խոստովանել է, որ խառը զգացմունքներ է տածում, երբ հիշում է իրենց առաջին մենամարտը:
«Թեև ես զիջեցի Աբրահամին միավորներով, այնուամենայնիվ գտնում եմ, որ դա մեծ մենամարտ էր: Մեր երկրպագուները հիացած էին, նշանակում է ռևանշի հանդեպ հետաքրքրությունն ավելի մեծ կլինի: Գլխավորն այն է, որ ես ցանկանում եմ վերադարձնել իմ տիտղոսը»,-Շտիգլիցի խոսքերն է մեջբերում eastsideboxing.com-ը:
Նա նշել է, որ իրենց առաջին մենամարտում բոլոր ռաունդներում Աբրահամն ավելի լավ էր գործում, սակայն նրան չհաջողվեց հաղթել նոկաուտով: «Արդյունքը ինձ չզարմացրեց: Ինձ հիմնականում նյարդայնացնում են իմ սխալները, սակայն երկրորդ անգամ ես թույլ չեմ տա նման սխալներ: Իմ մարզիչը վերլուծել է այդ մենամարտը, սակայն, ես չեմ ասի, թե ինչպես եմ գործելու մարտի 23-ին: Յուրաքանչյուրը, նույնիսկ Արթուրը, գիտի, որ տեխնիկապես ես եմ հաղթել»:
Շտիգլիցն ասել է, թե գիտի ինչպիսին է Աբրահամն իր լավագույն մարզավիճակում: Գերմանացի բռնցքամարտիկը խոստովանել է, որ Աբրահամը լավագույն Շտիգլիցին դեռ չի տեսել: «Հաղթողը և աշխարհի չեմպիոնը Ռոբերտ Շտիգլիցն է լինելու: Մագդեբուրգում ես կրկին կվերցնեմ WBO գոտին»,-ասել է Շտիգլիցը:

14 Март 2013 - 06:57 AMT
Немецкий боксер Роберт Штиглиц, который 23 марта проведет матч-реванш с чемпионом мира в суперсреднем весе по версии WBO Артуром Абрахамом, признался, что он испытывает смешанные чувства, когда вспоминает их первый бой.
“Хотя я уступил Абрахаму по очкам, все-таки считаю, что это был великий бой. Наши болельщики были в восторге – значит, интерес и к матчу-реваншу у них большой. Самое важное, что я хочу вернуть мой титул”,- слова Штиглица передает eastsideboxing.com.
Он отметил, что в их первом поединке во всех раундах лучше действовал Абрахам, однако, ему не удалось победить нокаутом: “ Я не был удивлен результатом. Меня в основном раздражают мои ошибки, но во второй раз я их не допущу. Мой тренер анализировал этот бой, но я не скажу, как буду действовать 23 марта. Каждый, даже сам Артур знает, что в техническом смысле победил я”.
Боксер подчеркнул, что его подготовка к поединку идет по плану. Он так же признался, что знает, как выглядит Абрахам в своей лучшей форме. “Хотя я должен сказать, что он не видел лучшего Роберта Штиглица. Победителем и чемпионом мира будет Роберт Штиглиц. В Магдебурге я вновь возьму пояс WBO”,- сказал Штиглиц.