«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը իր սպասելիքներն է ներկայացրել Օդեսայի «Չերնոմորեցի» հետ խաղից՝ նշելով մրցակցի գերազանց մարզավիճակը:
«Կարծում եմ, առաջնության ոչ մի թիմ հիմա չունի այն մարզավիճակը, ինչ «Չերնոմորեցը»,-Մխիթարյանի խոսքն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:-Իհարկե, «Չերնոմորեցի» հետ խաղում կաշխատենք թույլ չտալ նրանց միավորներ տանել Դոնեցկից: Սակայն նրանք լավ խաղացողներ ունեն և ուժեղ մարզիչ»:
«Մենք լավ մարզավիճակում ենք և կաշխատենք լավ խաղալ, հաղթել և ուրախացնել մեր երկրպագուներին»: «Շախտյոր»-«Չերնոմորեց» խաղը տեղի կունենա մարտի 16-ին «Դոնբաս Արենայում»:

14 Март 2013 - 11:57 AMT
Полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян поделился своими ожиданиями от встречи с одесским “Черноморцем”, отметив отличную форму соперника.
“Думаю, что в такой форме, как “Черноморец”, сейчас не находится ни одна команда чемпионата, – приводит официальный сайт “Шахтера” слова Мхитаряна. – Они отлично понимают свое нынешнее положение и в оставшихся матчах будут делать все, чтобы добиться максимальных результатов. Конечно, в предстоящем поединке мы постараемся не дать им увезти очки из Донецка. Но у них хорошие игроки, сильный тренер”.
По словам футболиста, одесские игроки демонстрируют хороший футбол и добиваются хороших результатов. Мхитарян отметил, что они будут играть против хорошего соперника: “Мы набрали неплохую форму, постараемся хорошо сыграть, победить и порадовать наших болельщиков”.