Բացելով կառավարության նիստը՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ուշադրությունը դարձրել էր այն բանին, որ դեռ 2013թ. հունվար-փետրվարին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ տնտեսական աճի լավ ցուցանիշ է գրանցվել: Վարչապետը ուշադրությունը դարձրել էր այն բանին, որ դեռ խնդիրներ կան շինարարության ոլորտում, որտեղ 8 տոկոս անկում էր արձանագրվել:
Նախօրեին ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը հրապարակել է պաշտոնական տվյալները, որոնց համաձայն տնտեսական ակտիվությունը երկրում 2013թ. հունվար-փետրվարին նախորդ տարվա հունվար-փետրվարի համեմատ 8 տոկոս է կազմում, արդյունաբերության ոլորտը շարունակում է երկնիշ աճ ունենալ՝ 16 տոկոս աճ, անկում է գրանցվել միայն շինարարության ոլորտում:
Գործադիր մարմնի ղեկավարը հանձնարարել է քաղաքաշինության, ֆինանսների նախարարություններին ու ԿԲ ղեկավարին խորհրդակցություններ անցկացնել և հրավիրել ոլորտի ներկայացուցիչներին, հասկանալու համար, թե ինչ քայլեր է պետք ձեռնարկել աճ ապահովելու համար 2013 թվականին, և անհրաժեշտության դեպքում իրականացնել կառավարական ծրագրեր:

21 Март 2013 - 08:00 AMT
Для обеспечения экономического роста в 2013 году правительство Армении намерено активизировать сферу строительства
Открывая заседание правительства, премьер-министр Армении Тигран Саркисян обратил внимание на то, что по итогам января-феврале 2013 года по сравнению с аналогичным периодом зафиксирован хороший показатель экономического роста в республике. Премьер обратил внимание на то, что все еще есть проблемы в сфере строительтсва, которая за указанный период зафиксировала спад на уровне 8 процентных пункта.
Накануне Национальная статистическая служба Армении опубликовала официальные данные, соглано которым показатель экономической активности в республике в январе-феврале 2013 года по сравнени- с аналогичным периодом 2012 года зафиксирован на уровне 8 процентов, сфера промышленности продолжает обеспечивать двухзначный показатель – 16 процентов роста, спад был зафиксирован только в сфере строительства.
Глава исполнительного органа власти поручил министру градостроения, финансов и главе Центробанк Армении провести совещание, и пригласить предствителей сферы, чтобы понять, какие шаги необходимо предпринять, чтобы обеспечить рост в 2013 году, и в случае необходимости реализовать правительственные программы.