2013թ. մարտի 23-ից 24-ը Մոսկվայում տեղի կունենա սամբոյի աշխարհի գավաթի փուլերից՝ «Ա. Խառլամպիևի հուշամրցաշարը»: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայում, Հայաստանը կներկայացնեն 68 կգ քաշային Հայկ Մուղնեցյանը, 74 կգ Մավրիկ Նասիբյանը, 82 կգ Ռաֆայել Դավթյանը և 90 կգ Դավիթ Գրիգորյանը:
«ՌԴ մայրաքաղաք են մեկնել նաև մարզիչ Էռնեստ Միրզոյանը, միջազգային կարգի «Էքստրա» դասի մրցավար Էդուարդ Ասլանյանը: Ես ևս կլինեմ պատվիրակության կազմում, քանի որ տեղի կունենա սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի գործկոմի նիստը»,-ասել է PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը:

Armenian sambo wrestlers will participate in World Cup Stage – Anatoly Kharlampiev Memorial, due March 23-24 in Moscow.
As Armenian Sambo Federation told PanARMENIAN.Net, Hayk Mugnetsyan (68 kg), Mavrik Nasibyan (74 kg), Rafael Davtyan (82 kg) and David Grigoryan (90 kg) will represent Armenia at the event.
“Coach Ernest Mirzoyan and international referee Eduard Aslanyan will accompany the wresters. I will also join our delegation on its tour,” Armenian Sambo Federation president Levon Hayrapetyan told PanARMENIAN.Net.